Druhy binárních opcí podle stylu obchodování

Na našich stránkách si můžete přečíst, jaké jsou různé druhy binárních opcí. Začínající obchodníci se ale často ptají, které binární opce jsou pro ně nejvhodnější. Jednoduchá odpověď zní High/Low (Nahoru/Dolů), ale trochu si ji rozvedeme.

High/Low

Nahoru/Dolů binární opce
Základní typ binárních opcí Nahoru/Dolů je pro začátečníky nejlepší.

Je to základní druh binárních opcí, který nabízí všechny jejich výhody. V první řadě je to potřeba předpovědět správně jen směr pohybu ceny, aniž by záleželo na velikosti tohoto pohybu. Cena může udělat jen nejmenší možný pohyb správným směrem, a dosáhnete plného zisku.

A to je ten hlavní důvod, proč se tyto opce nejvíce hodí pro začátečníky. Maximalizují totiž vaše šance na úspěch a nemusíte tolik umět číst volatilitu trhu a hrozící zóny odporu (support/resistance). Okamžik vstupu do obchodu není tak kritický a ani nepotřebujete, aby měl pohyb výrazné momentum (sílu), protože vám stačí jen správná strana.

Ostatní druhy binárních opcí kladou trochu jiné nároky.

Touch/No Touch

Dotkne se cena určité úrovně nebo nedotkne? Pokud budete chtít, aby se dotkla, musíte do trhu vstupovat, když má cena momentum a jde určitým směrem. Před vypršením splatnosti opce musí překonat určitou vzdálenost, takže potřebujete nejen správně odhadnout směr, ale také volatilitu. A to už je těžší. Na druhé straně pokud se vám to daří a vstupujete do slušných pohybů, můžete mít obchody uzavřené na zisku dávno před expirací opce.

Pokud budete chtít, aby se cena určité úrovně nedotkla (No Touch), pak musíte umět v trhu číst místa odporu a vstupovat za nimi, aby vám „kryla“ záda. Měli byste obchodovat proti supportům a resistancím, a ty se musíte naučit efektivně rozpoznávat.

Boundary

Na obchodování zřejmě nejtěžším typem binárních opcí jsou ty, u kterých vstupují do hry různé hranice. A to tak, že se cena musí při vypršení splatnosti opce nacházet před nimi nebo za nimi. Tudíž nestačí, aby za určitou dobu udělala určitý pohyb jako u Touch, ale musí také na požadovaném místě setrvat do expirace. A to se nepředvídá snadno.

Obchodování hranic opačně tak, že cena danou úroveň nepřekoná, je trochu schůdnější, ale opět musíte umět nacházet silné supporty a resistance.

Závěr

Tímto samozřejmě nechceme nikoho odradit od žádného druhu binárních opcí, jen jsme se snažili nastínit, co obnáší jejich obchodování. Každému, co jeho jest, ale pokud jako nováčci váháte, High/Low opce vám budou určitě stačit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *