EZTrader má pozastavenou licenci na binární opce

obchodovanipronovacky-czKyperský národní regulátor CySec pozastavil licenci brokerovi EZTrader, který tak nesmí dál umožňovat obchodování binárních opcí, oficiální prohlášení zde.

Na nekalé praktiky tohoto brokera upozorňujeme dlouhodobě, prokazatelně stojí za mnoha podvody, přesto se těšil nemalé popularitě díky tomu, že ho mnoho webů doporučovalo, i když musely vědět, že se jedná o neseriózní firmu.

Dostali jsme mnoho stížností na manipulace s cenami a blokování výběrů peněz, proto jsme před EZTraderem opakovaně varovali.

CySec mu pozastavil liceni na 15 dní ze tří důvodů:

  • Porušení pravidel pro bezpečnost klientských vkladů
  • Porušení pravidel kapitálové přiměřenosti
  • Porušení pravidel o kapitálových rezervách

Jak vidíte, oficiálně tedy nejde o prohřešky, na které si obchodníci stěžovali, ale nemůžeme se ubránit dojmu, že CySec ví i o nich a všechno brokerovi sečetl. Oficiálně to zdůvodnil tvrdými paragrafy, protože manipulace s cenou se těžko dokazují, ale myslíme si, že je to odraz všech negativních ohlasů a zkušeností.

Kdo má u EZTrader své peníze, neměl by o ně přijít, protože jsou pojištěné.

Navíc není vyloučené, že broker svá pochybení napraví a CySec mu licenci obnoví. Pro nás, obchodníky binárních opcí, je pozitivní, že tento regulátor dělá svoji práci a na brokery dohlíží. Nám se naštěstí podařilo před EZTraderem varovat s mnohem větším předstihem, než přišlo pozastavení licence.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *