Finanční plánování binárního obchodníka

V dnešním článku se zaměříme na money management neboli řízení peněz z trochu širšího pohledu. O money managementu jsme doposud psali jen v souvislosti s řízením peněz na obchodním účtu, ale patří k němu i celkové řízení peněz ve spojení s očekáváními.

Když začínáme

financeZačínající obchodníci binárních opcí většinou mají velká očekávání a vize poměrně rychlých peněz. Víme to dobře, protože s kolegou jsme na tom byli úplně stejně. Ale je to přístup, který vám může ublížit.

99% úspěšnost obchodů a tisíce dolarů ze základního vkladu hned v prvním měsíci jsou nereálná čísla, a pokud s takovými nebo podobnými očekáváními začínáte obchodovat, nevyhnutelně přijde zklamání. To vás pak může odradit od obchodování, nebo mít ještě horší dopady, pokud jste na základě svých očekávání začali měnit svůj život.

Jsou totiž lidé, kteří opustí zaměstnání nebo si dokonce vezmou třeba půjčky s vidinou toho, že jim binární opce budou už za pár týdnů vydělávat velké peníze. A to pak končí doslova slzami.

Reálná očekávání jsou proto velmi důležitá. Počítejte s tím, že naučit se obchodovat nějaký čas trvá, někdo si hledá systém týdny, někdo měsíce, někdo roky a někteří ho nenajdou nikdy a obchodování vzdají. Pravda je taková, že ne všichni uspějí.

Všichni obchodujeme kvůli tomu, že chceme vydělat peníze, to je normální, ale když začínáte a ještě jste si nic nevyzkoušeli, neklaďte si za cíl, že musíte za určitou dobu vydělávat x peněz. To je zbytečný tlak, který byste pak nemuseli ustát. Mějte za cíl se dopracovat k ziskovému obchodování, můžete si k tomu stanovit i určitý čas, ale určitě počítejte s měsíci, ne s týdny nebo dokonce dny. Když vám to půjde rychleji, tím lépe, pozitivní překvapení neuškodí.

K obchodování přistupujte s nadhledem, nestavte na něm svůj život, neinvestujte prostředky, které v žádném případě nesmíte ztratit, buďte uvolnění a normálně dál žijte, nepřipravte se třeba o veškerý volný čas. U tradingu totiž platí, že když chcete moc, bývá to na škodu. Klid a rozvaha jsou velmi důležité až klíčové.

Když obchodujeme ziskově

Druhá fáze našeho širšího money managementu nastává, když nám binární obchodování začne generovat zisky. Opět jde o očekávání. Nepočítejte s tím, že každý měsíc budete vydělávat stejnou částku nebo nějak pravidelně rostoucí.

Cenové pohyby nejsou vždy stejné, a tudíž ani není stejný počet obchodních příležitostí a zisků. V tomto ohledu se trading podobá podnikání, příjmy jsou v jednotlivých měsících proměnlivé. Dokonce může přijít i ztrátový měsíc.

Proto je opět lepší nemít konkrétní očekávání, že si za rok vyděláte x peněz a koupíte x věcí. Plánujte až s tím, co jste skutečně vydělali a vybrali si z obchodního účtu. Určitě si neberte půjčky s tím, že je splatíte z obchodních zisků, i když dokážete obchodovat ziskově.

Úvahy nad příjmy si rozdělte na delší období, třeba na čtvrtletí, pololetí nebo dokonce roky. A uvažujte způsobem, že vybrané zisky například za poslední půlrok budou mé finance na útratu příštího půl roku. A tak dále. Je to jistý přístup, který vás uchrání před potenciálními problémy a zklamáním. Po čase vám to přijde pohodlné a přirozené.

9 thoughts on “Finanční plánování binárního obchodníka

 1. No tak to je pěkný… s tím, že když budu vydělávat.. tak mě pak raději vykopnou abych jim to tam všechno nevybrala.. to je nějaká kravina ne…..?? No každopádně uvidím sama.. protože mi to zatím docela jde… a toto by mě pěkně vytočilo.

 2. Dobrý den, považujete brokera StockPair za kvalitního, který vydělává i na dlouhodobě ziskových klientech a neomezuje jejich zisky?

  1. Dobrý den, jak přesně broker řídí své portfolio, není veřejné, ale na Stockpair jsme doposud nezaznamenali jedinou stížnost, z našeho pohledu určitě patří mezi nejlepší.

   1. Ptám se proto, že jsem četla článek, že pokud budu třeba moc dlouho v zisku nebo budu vydělávat moc. Broker mě požádá, aby jsem si zrušila účet, nevíte co je na tom pravdy?

    1. To se nám ještě nikdy nestalo, ani nám nikdo nikdy neřekl, že by se mu stalo. Takže silně pochybuji o tom, že by se něco takového u seriózního brokera mohlo stát.

     1. Taky jsem si to myslela, nechci tady tu stránku zveřejňovat, jen podotýkám, že je česká a autoři tam doporučují nějaké indikátorové strategie. Přijde mi to celkově neserioźní, psali tam i něco o Zoomtraderu, že je to spolehlivý broker, a pak tam byl zase článek, že Zoomtrader nedoporučují. Prostě když už nějaké informace v češtině, tak Vaše stránka mi přijde mnohem serióznější, a všechny přístupy, které doporučujete mi zatím fungovali. Tak uvidíme časem až budu obchodovat, kde leží pravda. Zatím moc děkuji za reakce a přeji úspěšné investice.

  2. Žádný broker nevydělává na dlouhodobě ziskových klientech. Tyto informace mám přímo od provozovatelů různých brokerů i od zkušeného tradera. I ti slušní brokeři vás nějakou dobu vydělávat nechají, pokud ale vyděláváte opravdu hodně, tak vám dříve nebo později sníží povolenou částku na 1 obchod nebo přímo znepřístupní obchodování. Pak si holt budete muset vybrat svoje zisky a zkusit to jinde.

   1. Kontakty ne na jednoho brokera, ale na provozovatele různých brokerů… Nezlobte se, ale tomu se opravdu těžko věří.

  3. Tím nijak nepopírám že Stockpair je férový broker a jedná s klienty na rovinu, to potvrzují i moej vlastní zkušenosti i zkušenosti zmíněného tradera (ten byl v obchodování tak úspěšný, že si už ani nemůže vložit další peníze 🙂 samozřejmě co vydělal, to si vybral).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *