Autor Téma: Ad: "Jak brokeři binárních opcí vydělávají peníze"  (Přečteno 2961 krát)

Milos

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
Ad: "Jak brokeři binárních opcí vydělávají peníze"
« kdy: Březen 27, 2017, 10:30:49 odpoledne »
Dobrý den,

začal jsem se zajímat o investování a na těchto stránkách jsem objevil mnoho zajímavých a (věřím že)  seriózních informací. Ale mám problém s článkem: http://opcebinarni.cz/jak-brokeri-binarnich-opci-vydelavaji-penize. Podle mne jen hlupák pošle peníze někomu, o kom neví, jak s nimi nakládá. Proto se po tom sám pídím a překvapilo mne, kolik protichůdných odpovědí na  otázku, z čeho mají brokeři zisk, existuje. Na stránce  *** se píše, že brokeři investice obchodníků vůbec neposílají na trh. Tedy že vše se odehrává v jejich domě. To by ale znamenalo, že nejde o skutečné obchodování, ale o sázení jako třeba na dostizích (kde  také nejde jen o náhodu, ale přesto nikdo nemluví o obchodování). Slovo "investice" by pak byl jenom eufemismus. Položil jsem podobný dotaz i na *** a dostalo se mi potvrzení, že je to skutečně takto. To je ale v rozporu s tím, jak je princip BO popisován zde. Mrzí mne to, protože demo mi docela jde a začal jsem se těšit na reál, ale nechci vydělávat  na sázkách. 
« Poslední změna: Březen 28, 2017, 08:04:13 dopoledne od Admin »

Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Zobrazit profil
Re:Ad: "Jak brokeři binárních opcí vydělávají peníze"
« Odpověď #1 kdy: Březen 28, 2017, 08:28:58 dopoledne »
Dobrý den, brokeři objednávky obchodníků na trh samozřejmě neposílají, protože žádný trh neexistuje. Pro binární opce není žádná centralizovaná burza, stejně tak jako neexistuje centralizovaná burza pro Forex, který přesto je nejlikvidnějším trhem na světě, kde se denně zobchodují největší objemy peněz. Takhle to prostě funguje.

Binární opce svojí podstatou jsou investičním nástrojem, který je ve většině zemí podle toho regulován, což potvrdila i Česká národní banka (https://opcebinarni.cz/co-na-binarni-opce-rika-cnb).

A nemění na tom nic ani různé způsoby fungování brokerů, ať už jsou v roli market makera osamoceni, nebo spolupracují s dodavatelem likvidity. Brokeři binárních opcí nepoužívají žádné jiné byznys modely, než které relativně dávno před nimi začali používat brokeři Forexu. A všechny jsou v souladu s pravidly regulátorů.

Pokud se chcete vzdát potenciálních výdělků z obchodování proto, že se vám nepozdává, jak fungují brokeři, samozřejmě můžete. Podle mě je ale lepší obchodovat a vydělávat peníze u regulovaného brokera a v regulovaném prostředí. Pokud broker funguje, jak má, a vyplácí peníze, nevidím důvod si lámat hlavu s tím, jaký má byznys model.

Milos

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2017, 05:26:49 odpoledne »
Moc děkuji za odpověď.
Zisk je určitě důležitý, ale zajímá mne i to, zda se tím vytváří nějaká hodnota, což souvisí s tím, zda má na investici zájem i majitel podkladového aktiva.
Děkuji rovněž za odkaz na stanovisko ČNB. Jen se chci ještě zeptat na to, jak regulovaní brokeři řeší „test  přiměřenosti", který je zde zdůrazněný jako zákonem daná podmínka poskytování služeb. 

Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Březen 28, 2017, 06:18:03 odpoledne »
Test přiměřenosti obvykle probíhá formou dotazníku, zažil jsem to tak u většiny brokerů. Co se týče vytváření hodnot, tak o tom lze pochybovat u veškerého burzovního obchodování. Burzám dnes dominují algoritmy a obchodníci, kteří se věnují výhradně spekulativnímu obchodování. Takže jim jde jen o vydělání peněz na cenových pohybech. Nemají skutečný zájem o danou měnu, společnost, komoditu apod. Nejsou tedy reálnou nabídkou nebo poptávkou, která by pomáhala vytvářet rovnovážnou cenu. Nad otázkou vytváření hodnot jsem sám kdysi dlouho přemýšlel a dospěl jsem k závěru, že i když sám mám pochybnosti o hodnotách vytvářených burzovním obchodováním, můžu i tak obchodovat, vydělávat peníze a hodnoty vytvářet jinak. Tzn. část vydělaných peněz dávám na charitu a podobně, snažím se pomáhat ostatním.

Milos

• Newbie
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Duben 30, 2017, 10:59:45 odpoledne »
Děkuji za předchozí odpověď. 
Rád bych se ještě zeptal, na Váš názor k tomu, co se píše zde:
***/2016/01/omezovani-uctu-brokeru-binarni-opce/ 
Stručně: I seriózní brokeři (vč. IO Options a HighLow) omezují nebo dokonce  vylučují (ruší jim účty) úspěšné obchodníky, protože jsou pro ně "ekonomicky neudržitelní".  To mně přijde dosti znepokojvé.
« Poslední změna: Květen 20, 2017, 08:14:27 dopoledne od Admin »

Admin

• Administrator
  • Full Member
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Květen 20, 2017, 08:17:22 dopoledne »
Co píše ten zmíněný web, pro mě není nijak relevantní už z toho důvodu, že v minulosti doporučoval podvodníky Zoomtrader a dnes stále doporučuje neregulované brokery. Jeho seznam doporučených brokerů se často měnil, takže asi neumí rozpoznat dobré společnosti.

Já jsem nikdy neslyšel o nikom, komu by uzavřeli účet, protože vydělává peníze. Až mi někdo třetí předloží důkaz, rád ho prozkoumám. Tou třetí osobou myslím někoho, kdo není spjatý s žádným webem o binárních opcích.

Podle mě se někteří zbytečně zaměřují na potenciální problémy, místo toho, aby věnovali veškeré úsilí budování ziskové strategie. Postavte si ziskovou strategii, která bude vydělávat peníze, a najít pak brokera, u kterého ji budete obchodovat, už nebude nic složitého. Řešit nejdřív co by mohl nějaký broker dělat kdyby..., jaké byznys modely mají různí brokeři..., jak budu platit daně..., co si za vydělané peníze koupím...., je ztráta času, pokud ještě nemáte ziskovou strategii. Zisková strategie je základ, od ní se můžete odrazit a obchodovat třeba i jiné nástroje, brokerů a možností jsou moře. Protože realita je taková, že většina lidí se k ziskové strategii nikdy nedopracuje, takže netřeba ztrácet čas nepodstatnými věcmi.
« Poslední změna: Květen 20, 2017, 08:23:21 dopoledne od Admin »