Frustrováni svojí kryptoměnou? Musíte počkat na oddělení

ParPokud nerozumíte tomu, proč vaše kryptoměna nebo kryptoměny nerostou s pozitivními zprávami, nejste v tom sami. Trhy jsou stále ve specifické fázi.

Na našich stránkách jsme několikrát zmínili, že podle nás je nejrozumnější cestou na obchodování kryptoměn nákup a dlouhodobé držení na základě fundamentální analýzy.

Takže si uděláte vlastní analýzu, zjistíte si, která kryptoměna k čemu slouží, jestli jsou její ambice reálné, jestli za ní stojí dostatečně silný a zkušený tým lidí a tak dále. Potom nakoupíte a držíte ty měny, které považujete za nejlepší, které mají největší potenciál.

Jenže ouha, najednou zjistíte, že reálné použití vaší kryptoměny skutečně roste, v reálné komerční sféře přicházejí úspěchy, zprávy jsou jen pozitivní, ale cena neroste a hýbe se podivně, nezávisle na faktech.

Cenové pohybyVítejte ve světě kryptoměn. Takhle to bohužel funguje. Zatím. Z dlouhodobého chování trhů vyplývá, a potvrzují to analýzy, že kryptoměny se neobchodují podle fundamentů, ale podle sentimentu. Sentiment udávají velcí hráči. A jim do hlav nevidíte.

Znamená to, že je fundamentální analýza k ničemu? Podle nás nikoliv. Jen je třeba trpělivosti a počkat, až se kryptoměny od sebe oddělí a jejich ceny půjdou vlastními cestami podle toho, jak se komu skutečně daří.

Teď se většinu času hýbe všechno společně. To znamená, že dominantní investoři berou kryptoměny zatím jako jeden sektor a obchodují je v podstatě jako akciový index, byť si jednotlivé kryptoměny musí do svých portfolií skládat sami.

To znamená, že když si myslí, že by cena měla jít nahoru, nakupují napříč trhy. A naopak, když si myslí, že by cena měla jít dolů, prodávají všechno. A to navzdory tomu, že je naprosto nelogické, aby se například bitcoin, ethereum, ripple a cardano hýbaly podobně.

To je jako kdyby se akcie JP Morgan, IBM a Shellu hýbaly také společně. Je to nelogické a u kryptoměn se to děje, protože naprosto dominují spekulanti, kteří nereflektují potenciál jednotlivých měn, všechno házejí do stejného pytle.

Pokud máte nakoupeno, řešení je podle nás jediné, je třeba si počkat, až trhy vyspějí a dojde ke zmíněnému oddělení. Kdy k tomu dojde? Těžko říct, zřejmě to může ještě rok nebo dva trvat, ale snad to bude co nejdříve.

Teprve pak uvidíte, jestli jste si dobře udělali své domácí úkoly, protože se v cenách vašich kryptoměn začne odrážet jejich reálná hodnota.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *