FX Opce jsou u IQ Option dostupné už i v Evropě

FX OpceBroker IQ Option zařadil do své nabídky obchodních instrumentů FX Opce, které mohou alespoň částečně nahradit absenci opcí binárních.

Už od začátku července letošního roku platí v EU zákaz obchodování binárních opcí retailovými investory, můžou je obchodovat jen obchodníci profesionální.

IQ Option zareagoval a připravil tak zvané FX opce. Ty se od binárních opcí liší v několika aspektech. Maximální ztráta zůstává omezená na částku, kterou do obchodu investujete.

Zisk ale omezený není, ten může růst teoreticky do nekonečna. Výše vašeho zisku bude přímo úměrná velikosti cenového pohybu vaším směrem.

Splatnost opce je vždy na konci hodiny. Když tedy vstoupíte do obchodu na začátku hodiny, obchod bude trvat hodinu. Naopak když obchod otevřete ke konci hodiny, bude trvat jen pár minut.

Vzhledem k tomu, že chcete, aby cena udělala co největší pohyb vaším směrem, je podle nás lepší jí dát více času a nevstupovat do obchodů na poslední chvíli před koncem hodiny.

Jelikož je splatnost hodinu, budou se hodit pomalejší grafy, hodinové, půlhodinové nebo možná i čtvrthodinové, záleží na tom, co vám půjde nejlépe.

U FX opcí si také sami můžete zvolit strike cenu, tedy cenu, se kterou se bude porovnávat tržní cena v okamžiku uzavření obchodu. Tím si určujete potenciální výši zisku a ztráty v závislosti na cenovém pohybu.

Jako největší nevýhodu FX opcí v tuto chvíli vidíme minimální výši investice do obchodu, která je 30 dolarů. Doufejme, že ji broker časem sníží.

FX opce svými vlastnostmi vnášejí do obchodování více klidu a možnost dosáhnout příznivého poměru rizika a zisku (RRR). Pokud vám tedy schází binární opce, můžete si na demo účtu vyzkoušet FX opce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *