Hodně trhů vs. jeden trh

binární opce na různých trzích
Jenové páry bývají divočejší.

V souvislosti s minulým článkem o množství obchodovaných aktiv na binárních opcích nám přišel jeden zajímavý dotaz, jemuž jsme se rozhodli věnovat tento článek. Týká se toho, jestli se některá aktiva chovají specificky a jestli se to dá při obchodování využít. Zevrubná odpověď zní ano. Detailní odpověď bude trochu delší.

Pokud se bavíme o specifických rysech jednotlivých aktiv, jde především o volatilitu a citlivost na různé zprávy. Většinou platí, že čím jsou obchodované objemy na daném trhu větší, tím je volatilita menší a pohyby klidnější.

Třeba na indexech to uvidíte na S&P 500, který je mnohem pomalejší než třeba Dow Jones. Na měnových párech si zase všimnete, že tendenci být volatilnější a divočejší mívají páry s japonským jenem.

Pak ještě můžou existovat subtilnější specifika, jako například určité vzorce chování po otevření burzy nebo před jejím zavřením. To už jsou skutečně nuance, které trvá u jednotlivých aktiv vysledovat.

Dá se to při obchodování binárních opcí nějak využít? Samozřejmě, že dá. Podstata binárního obchodování tkví ve vyhledávání specifických situací, které můžeme obchodovat. Budování obchodní strategie proto nemusíme stavět jen na obecných vzorcích, ale můžeme při tom využít také specifika jednotlivých trhů.

Když navážeme na minulý článek, tak soustředění se na menší počet aktiv může vést k tomu, že je lépe poznáte a přizpůsobíte jim svůj obchodní systém. Například v závislosti na aktivu můžete preferovat jiný druh binární opce.

Klidnější a pomalejší trhy (např. EUR/GBP) můžou být snadnější pro klasické high/low opce. Aktiva s většími pohyby můžou být dobré pro Touch/No Touch nebo KIKO opce. Můžete také sledovat pravidelnost swingů (vln) nebo reakce na S/R úrovních, to všechno může na různých trzích vykazovat trochu odlišné rysy.

Při tom ale neberte nic za dogma, neberte za samozřejmé, že se určitý trh bude vždy pohybovat rychleji než jiný. Důležitá je vždy aktuální situace a nedávná historie, ty mají na blízkou budoucnost největší vliv. Jako vždy je to hra pravděpodobností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *