Investice do akcií

investování do akcií
Investovat můžete do akcií nadnárodních firem

Dnes se podíváme na další druh podkladových aktiv, které můžete obchodovat přes binární opce, a to akcie. Aneb investice do akcií jednoduše.

Akcie asi nemusíme dlouze představovat, tento cenný papír, který představuje určitá práva vůči obchodní společnosti, zná snad každý. Obchodování s akciemi probíhá po celém světě, včetně České republiky na Burze cenných papírů v Praze.

Prostřednictvím binárních opcí je ale možné obchodovat jen akcie velkých nadnárodních firem. Mnohé z nich jsou nám velmi dobře známé, jako například Tesco, Siemens, Fiat, Google, Coca Cola, Volkswagen, Shell nebo třeba Danone.

Nabídka binárních opcí na akcie běžně čítá u brokerů dvě až tři desítky různých titulů. A obchodovat tyto akcie můžete pořád se všemi výhodami, které binární opce nabízejí, to znamená především potřebu odhadnout správně jen směr pohybu, aniž by záleželo na jeho velikosti.

Kromě obchodování podle trendu ceny můžete u akcií zkusit obchodovat také fundamenty, neboli ekonomické zprávy a vyhlídky. V tomto případě vás budou zajímat vyhlídky konkrétní firmy, jestli jí poroste zisk. To často bývá dáno třeba novými patenty, fúzemi, potížemi v zemi těžení dané suroviny a podobně. Pokud máte k nějakému odvětví blízko, může být zajímavé obchodovat akcie tímto způsobem. Návratnost binárních opcí bývá na akciích zpravidla 80 procent.

Investování do akcií prostřednictvím binárních opcí je tedy velmi jednoduché. Stačí vybrat akcii a správně odhadnout, jestli její cena bude výš nebo níž, až vyprší splatnost opce, což může být za několik minut, hodin nebo dní, záleží na vašem výběru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *