IQ Option spustil regulovanou burzu kryptoměn

Kryptoměnová burza IQ OptionBroker IQ Option pokračuje v rozšiřování své nabídky v oblasti obchodování kryptoměn, nyní je poprvé k dispozici funkce burzy.

IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) začínal jako broker binárních opcí, postupně ale přidává další a dalších investiční nástroje. Vedle digitálních opcí přibyl Forex a CFD na kryptoměny.

Letos pak nastala doba přímého obchodování s kryptoměnami na burze IQ Option. Můžete si tedy vybrat, zda budete spekulovat na pohyby jednotlivých kryptoměn nepřímo prostřednictvím CFD, nebo jestli budete obchodovat s kryptoměnami přímo na burze. Každý způsob má své výhody a nevýhody, viz. vysvětlení.

Pro začátek je na kryptoměnové burze IQ Option k dispozici 13 digitálních měn, které je možné nakupovat a prodávat: bitcoin, ethereum, ripple, bitcoin cash, litecoin, stellar, neo, ethereum classic, bitcoin gold, omisego, zcash a otn. Ty se obchodují vůči fiat měnám (dolar, euro).

Pak je ještě k dispozici pár OTN/BTC, tedy otn a bitcoinu. Další měny a kryptoměnové páry budou přibývat. Komise za obchody začínají na jednom procentu, ale je k tomu třeba dodat, že pro začátek jsou na jednotlivých kryptoměnách poměrně velké spready.

Je to ale jen první den a očekáváme, že s rostoucí likviditou budou spready klesat. Stejně tak budou přibývat nové funkce, jako výběry kryptoměn do peněženek mimo burzu a depozity kryptoměn na burzu.

Prozatím se tedy obchodování s kryptoměnami na burze IQ Option hodí spíše pro ty, kdo chtějí nakoupit a držet delší dobu.

Výhodou kryptoměnové burzy IQ Option (upozornění na obchodní rizika: váš kapitál může být v ohrožení) je skutečnost, že ji provozuje regulovaný broker, u nějž jsou vklady na obchodních účtech pojištěné. Je to jedna z mála výjimek, protože drtivá většina kryptoměnových burz je neregulovaná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *