Jak hluboko klesly kryptoměny od svých historických maxim

Existuje možnost, jak získat rychlý přehled o tom, kde se z historického pohledu nacházejí současné ceny kryptoměn.

ATHcoinindexOkřídlená základní poučka investora říká: Nakupuj dole, prodávej nahoře. Nebo jak říká Warren Buffett: Buďte chamtiví, když mají ostatní strach, a mějte strach, když jsou ostatní chamtiví. Nebo také: Nakupujte, když ulicemi teče krev.

Jenomže jak poznat, že už je cena dostatečně dole, abyste mohli nakoupit, případně kdy je dost nahoře, abyste měli prodat? Odpověď zní, že není možné načasovat své vstupy do obchodních pozic tak, abyste vždy nastupovali na dně a vystupovali na vrcholu. To nedokáže nikdo.

Určitě se ale můžete vyhnout nakupování, když je cena nahoře. Historická maxima jsou snadno vidět a u nich neradno nakupovat.

Také můžete nakupovat, když je cena dole. Nikdy sice nemůžete vědět, jestli po vašem nákupu neklesne cena ještě níž, ale s tím se nedá nic dělat. Například si můžete myslet, že když cena klesla o 60 procent, že je vhodný okamžik pro nákup, ale ona pak klesne dál celkem o 90 procent.

Jako se to stalo s kryptoměnami. Když se podíváte na stránku ATHcoinindex.com, uvidíte, jak si která kryptoměna stojí vůči svému historickému maximu a kolik od něj uplynulo času. Většina kryptoměn je teď o 80 až 90 procent dole vůči svým maximům z přelomu let 2017 a 2018.

To čistě technicky je vhodná doba na nákup. Ovšem pozor, co nemá žádnou hodnotu už nikdy nemusí jít zpět nahoru. Svá obchodní rozhodnutí musíte proto podložit důkladnou analýzou fundamentů.

Pokud chcete investovat do kryptoměn, udělejte to jen s těmi, které mají užitek, potenciál, silný vývojový tým a tak dále.

Když budete mít vybráno a věřit, že daná kryptoměna či kryptoměny porostou, tak nakupovat 80 až 90 procent pod historickým maximem poskytuje velice dobrý poměr rizika a potenciálního výnosu (RRR). Protože pokud se kryptoměny alespoň vrátí na svá maxima, můžete svoji investici zpětinásobit až zdesetinásobit.

Příznivý poměr rizika a potenciálního zisku je jedním z klíčových aspektů investičního obchodování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *