Jak instalovat Metatrader na počítače Apple (OS X)

Metatrader na Mac OS XAčkoliv je Metatrader velmi populární a zřejmě nejlepší program zadarmo pro burzovní obchodování a technickou analýzu, jeho tvůrci dlouhodobě opomíjejí uživatele počítačů Macintosh od značky Apple, které používají operační systém OS X.

Vzhledem k tomu, že podle internetového provozu je uživatelů Maců 25 %, se samozřejmě našly cesty, jak Metatrader používat i na těchto počítačích, které jinak oficiálně podporovány tvůrci tohoto programu nejsou. Jaké jsou tedy možnosti pro instalaci Metatraderu do počítače s OS X?

Nejdříve si musíte stáhnout instalační soubor Metatraderu. Pak máte několik alternativ.

WineBottler

Existuje několik řešení pro spouštění programů určených pro Windows na počítačích značky Apple, jedním z nejpopulárnějších je WineBottler. Ten dokáže na OS X spustit i Metatrader. Na uvedeném odkazu si ho můžete stáhnout, je zadarmo. Nejdřív sice naskočí reklama, ale po několika sekundách začne stahování instalačního souboru .dmg WineBottler. Následně je třeba soubor .dmg otevřít a přetáhnout WineBottler a Wine do složky aplikací.

Pak už přichází samotná instalace Metatraderu, na záložce „Advanced“ ve WineBottleru si najděte instalační soubor Metatraderu a instalujte ho. To je vše, pak můžete program už používat.

PlayOnMac

PlayOnMac vám umožní instalovat a spustit Metatrader na podobném principu jako WineBottler, protože také využívá Wine. Ale instalace je o trochu složitější, protože je třeba doinstalovat také XQuartz. Při instalaci Metatraderu vytvoří PlayOnMac virtuální diskovou jednotku pro každý windowsovský program, tedy i pro Metatrader.

BootCamp

BootCampem se dostáváme k řešením, které už nespouští Windows programy na Mac OS X, ale rovnou vás nechají instalovat Windows vedle Mac OS X, abyste mohli programy spouštět v nativním prostředí. BootCamp je sice předinstalovaný na OS X, ale je pochopitelně třeba mít licenci na Windows, a ta už něco stojí. Na podobném principu funguje třeba také program Parallels, který rovněž umožní paralelní instalaci Windows na stejném počítači, ale ten už je placený sám o sobě.

Řešení brokerů

Někteří brokeři sami upravují Metatrader a nabízí ke stažení a instalaci verzi pro OS X, ale je jich jen pár, což je z pohledu obchodníka omezující. Z našeho pohledu se tedy při obchodování binárních opcí jeví jako vhodnější použít řešení typu WineBottler, které vás nijak neomezuje v tom, od koho si Metatrader stáhnete. Protože různí brokeři nabízejí různé množství aktiv, mají jinou časovou zónu grafů, jinak platné demo účty a podobně. Nehledě na to, že jakýkoliv broker může Metatrader přestat nabízet.

Závěr

Metatrader je opravdu velmi šikovný nástroj pro všechny, kdo chtějí pracovat s cenovými grafy, což bude skoro každý obchodník binárních opcí. Je zadarmo v plné verzi včetně burzovních dat v reálném čase. I když existuje jen ve verzi pro Windows, uživatelů Mac OS X ho můžou s jedním krokem navíc při instalaci používat také.

One thought on “Jak instalovat Metatrader na počítače Apple (OS X)

  1. Doplním, že je ještě jedno řešení a to emulace Windows pod OSX přes Virtual Box https://www.virtualbox.org a řešení je to bezplatné. Potřebujete ale instalačku Windows. BootCamp je také řešení, ale musíte Mac restartovat a spustit Windows oddíl (opět musíte mít instalačku Win a nainstalovat si je). Pokud by byl zájem, rád to sepíšu a odešlu zde administrátorům, jen dejte vědět 😉 MT4 nativně jsem taky zkoušel tuším od Admiral Markets, ale s vrstvou Wine je z toho bastl velká aplikace cca 500MB oproti původním +-5MB.
    Hezký večer všem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *