Jak instalovat Metatrader na počítače Apple (OS X)

Metatrader na Mac OS XAčkoliv je Metatrader velmi populární a zřejmě nejlepší program zadarmo pro burzovní obchodování a technickou analýzu, jeho tvůrci dlouhodobě opomíjejí uživatele počítačů Macintosh od značky Apple, které používají operační systém OS X.

Vzhledem k tomu, že podle internetového provozu je uživatelů Maců 25 %, se samozřejmě našly cesty, jak Metatrader používat i na těchto počítačích, které jinak oficiálně podporovány tvůrci tohoto programu nejsou. Jaké jsou tedy možnosti pro instalaci Metatraderu do počítače s OS X?

Nejdříve si musíte stáhnout instalační soubor Metatraderu. Pak máte několik alternativ.

WineBottler

Existuje několik řešení pro spouštění programů určených pro Windows na počítačích značky Apple, jedním z nejpopulárnějších je WineBottler. Ten dokáže na OS X spustit i Metatrader. Na uvedeném odkazu si ho můžete stáhnout, je zadarmo. Nejdřív sice naskočí reklama, ale po několika sekundách začne stahování instalačního souboru .dmg WineBottler. Následně je třeba soubor .dmg otevřít a přetáhnout WineBottler a Wine do složky aplikací.

Pak už přichází samotná instalace Metatraderu, na záložce „Advanced“ ve WineBottleru si najděte instalační soubor Metatraderu a instalujte ho. To je vše, pak můžete program už používat.

PlayOnMac

PlayOnMac vám umožní instalovat a spustit Metatrader na podobném principu jako WineBottler, protože také využívá Wine. Ale instalace je o trochu složitější, protože je třeba doinstalovat také XQuartz. Při instalaci Metatraderu vytvoří PlayOnMac virtuální diskovou jednotku pro každý windowsovský program, tedy i pro Metatrader.

BootCamp

BootCampem se dostáváme k řešením, které už nespouští Windows programy na Mac OS X, ale rovnou vás nechají instalovat Windows vedle Mac OS X, abyste mohli programy spouštět v nativním prostředí. BootCamp je sice předinstalovaný na OS X, ale je pochopitelně třeba mít licenci na Windows, a ta už něco stojí. Na podobném principu funguje třeba také program Parallels, který rovněž umožní paralelní instalaci Windows na stejném počítači, ale ten už je placený sám o sobě.

Řešení brokerů

Někteří brokeři sami upravují Metatrader a nabízí ke stažení a instalaci verzi pro OS X, ale je jich jen pár, což je z pohledu obchodníka omezující. Z našeho pohledu se tedy při obchodování binárních opcí jeví jako vhodnější použít řešení typu WineBottler, které vás nijak neomezuje v tom, od koho si Metatrader stáhnete. Protože různí brokeři nabízejí různé množství aktiv, mají jinou časovou zónu grafů, jinak platné demo účty a podobně. Nehledě na to, že jakýkoliv broker může Metatrader přestat nabízet.

Závěr

Metatrader je opravdu velmi šikovný nástroj pro všechny, kdo chtějí pracovat s cenovými grafy, což bude skoro každý obchodník binárních opcí. Je zadarmo v plné verzi včetně burzovních dat v reálném čase. I když existuje jen ve verzi pro Windows, uživatelů Mac OS X ho můžou s jedním krokem navíc při instalaci používat také.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

One thought on “Jak instalovat Metatrader na počítače Apple (OS X)

  1. Doplním, že je ještě jedno řešení a to emulace Windows pod OSX přes Virtual Box https://www.virtualbox.org a řešení je to bezplatné. Potřebujete ale instalačku Windows. BootCamp je také řešení, ale musíte Mac restartovat a spustit Windows oddíl (opět musíte mít instalačku Win a nainstalovat si je). Pokud by byl zájem, rád to sepíšu a odešlu zde administrátorům, jen dejte vědět 😉 MT4 nativně jsem taky zkoušel tuším od Admiral Markets, ale s vrstvou Wine je z toho bastl velká aplikace cca 500MB oproti původním +-5MB.
    Hezký večer všem 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *