Jak instalovat ukazatele do Metatraderu

Opakující se dotazy na přidání nových ukazatelů do obchodní platformy Metatrader nás přiměly shrnout návod do článku.

Co je Metatrader

Metatrader je obchodní platforma, která původně vznikla pro Forex, ale dnes je používána třeba i na CFD. Její hlavní výhodou je dostupnost zdarma, takže ji může pro práci s cenovými grafy a různé analýzy využívat kdokoliv a kdykoliv, přičemž bude mít přístup k živým datům z burzovních trhů.

Protože obchodní platformy na binární opce tolik funkcí nenabízejí, je Metatrader ideálním doplnkěm pro binární obchodování. Více se dozvíte v článku kde získat Metatrader a v článku s návodem pro základní použití.

Jak nahrát ukazatele do Metatraderu

V základní instalaci obsahuje Metatrader celou řadu populárních indikátorů, a i když nejsme moc velcí fanoušci indikátorů, najdou se i takové, které jsou podle nás užitečné a které součástí Metatraderu v základu nejsou. Příkladem jsou Pivoty, které vyznačují důležité cenové úrovně (supporty a resistance).

Jak tedy dostat nový indikátor do Metatraderu?

 1. Nejdřív si musíte ukazatel stáhnout a uložit do svého počítače. Můžete tak učinit například v knihovně MQL5 přímo od tvůrců programu. Odkaz je na ukazatele pro Metatrader 4, pokud náhodou používáte MT5, musíte přejít do příslušného adresáře.

  0
 2. Ukazatel je možné stáhnout zabalený v .zip souboru nebo nezabalený rovnou v .mq4 souboru. Nám stačí .mq4 soubor. Ten si uložíme do svého počítače.

  00
 3. Soubor ukazatele .mq4 potřebujeme zkopírovat do adresáře ukazatelů naší instalace Metatraderu. Do něj se dostaneme nejsnadněji tak, že přímo v Metatraderu jdeme do menu „Soubor“ a klikneme na „Otevřít složku dat“.

  1
 4. V seznamu adresářů pak klikneme na „MQL4“ a pak na „Indicators“. Teď jsme ve složce, kam musíme zkopírovat soubor ukazatele .mq4. Můžete použít klasicky Ctrl+c a Ctrl+v, přetažení či jinou metodu, kterou používáte na kopírování souborů.

  3
 5. Jakmile je soubor zkopírovaný, stačí zavřít a znovu otevřít Metatrader (restartovat), ukazatel se pak objeví v seznamu spolu s ostatními a můžete s ním normálně pracovat.

  4
 6. Alternativa

  Alternativně můžete ukazatel instalovat také přímo z Metatraderu z knihovny, na příslušný ukazatel klikněte pravým tlačítkem myši, viz. obrázek.

  alternativa

   

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *