Jak mladá Češka s bitcoinem na auto nevydělala aneb pozor na neregulované brokery

Crypto NewsČeský internet je stále plný reklam na snadné vydělávání peněz s kryptoměnami, jsou ale podvodné.

Delší dobu se vrací reklama, která vede na stránky, kde podvodník Mohyla nabízí kryptoměny, ať už bitcoin, tron nebo jiné.

Existují však také reklamy na víceméně bezejmenné stránky, jako Crypto News, které tvrdí, že z vás kryptoměny jistojistě udělají milionáře.

Takové reklamy většinou zní: „Mladá (nebo x-letá) Češka vydělala na auto s bitcoinem“, nebo například „Jak Češi snadno vydělávají peníze“ a podobně. Vždy jsou to samozřejmě poutavé, leč lživé titulky.

V našem příkladu web Crypto News pak obsahuje text, který je směsicí optimistických prohlášení o bitcoinu, která jsou pečlivě vybrána a osekána tak, aby působila co nejlépe. Vyvolávají dojem, že bitcoin letí nahoru, ačkoliv opak je pravdou.

Jindy to může být stránka, která bude obsahovat fiktivní příběh o tom, jak někdo snadno a rychle zbohatnul na kryptoměnách.

Takové podvodné stránky se budou vždy snažit vyvolat dojem, že s kryptoměnami snadno a rychle zbohatnete i vy.

K čemu to všechno je

Proč někdo platí za reklamu na vymyšlené příběhy a pohádky o snadném zbohatnutí s kryptoměnami? Protože cílové webové stránky z vás nakonec vždy nějak vytáhnou vaše peníze. Buď přímo, že vám prodají něco bezcenného, nebo nepřímo.

Nepřímo se to snaží dělat i náš příklad s Crypto News, pošle vás totiž k neregulovanému brokerovi FGMarkets, abyste si u něj založili účet a vložili na něj peníze. Peníze, o které pak rychle přijdete.

Takže pozor, stačí si hlídat své peníze, u podvodů velice rychle dojdete do bodu, kdy budou od vás chtít převod nebo platbu, takže stačí nepodlehnout.

Poznámka na závěr

Cílem tohoto článku není zatracovat kryptoměny. Pořád si myslíme, že kryptoměny čeká velká budoucnost, i když jen některé, většina z těch současných je k ničemu. Je však třeba si udělat vlastní rešerši a pečlivě zvážit, do čeho investovat nebo s čím obchodovat.

A určitě se vyhýbejte neregulovaným brokerům, u těch většinou přijdete o peníze už tím, že uděláte vklad na účet. Obchodujte jen u regulovaných brokerů a vždy začínejte na demo účtu.

Recenze
Datum:
Předmět recenze:
Crypto News
Hodnocení:
11stargraygraygraygray

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *