Jak na první pohled poznat nedůvěryhodného brokera binárních opcí

Poslední dobou nám čím dál častěji chodí dotazy na různé makléřské společnosti, jestli je považujeme za důvěryhodné. Nečiní nám žádné problémy na ně odpovídat, ale protože nemíníme psát žádné falešné recenze brokerů binárních opcí, chtěli bychom také poskytnout obecný návod, jak poznat společnost, které je lepší se vyhnout.

Při výběru společnosti, které svěříte své peníze, je samozřejmě dobré se řídit referencemi, tedy vyhledat si ohlasy obchodníků na brokery. Mimochodem také kvůli tomu jsme vyhlásili anketu o nejlepšího brokera binárních opcí působícího v ČR, abychom si mohli potvrdit, že je náš seznam doporučených brokerů binárních opcí co nejobjektivnější.

Ale makléřských společností je velmi mnoho a ne na všechny najdete ohlasy. Ovšem sami můžete podle určitých rysů poznat, jestli má smysl daného brokera vůbec zvažovat, stačí si prostudovat jeho webové stránky. Tady je seznam věcí, na které byste se měli zaměřit.

Regulace

binární opce broker
Čím více informací o regulaci a licencích, tím lépe.

Dlouhodobě říkáme, že je dobré obchodovat jen u regulovaných firem. Hlavní důvody jsou dva: v případě problémů máte na koho se obrátit (na regulátora) a za druhé, kdyby došlo na nejhorší, vaše peníze na účtu jsou pojištěné.

Když broker není regulovaný, neznamená to automaticky, že je podvodný, ale riziko se tím zvyšuje. Proto vždy na stránkách hledejte informace o regulaci. Zpravidla ji najdete hned na hlavní stránce úplně dole psanou malým písmem, bude tam uvedené, kde je broker regulovaný a většinou i číslo licence.

Další informace tohoto druhu zpravidla najdete v sekci „O nás“ a podobných. Pokud informace o regulaci nevidíte, broker není regulovaný a podle nás je lepší se mu vyhnout.

Kontaktní informace

Renomovaní brokeři nemají co schovávat, a tudíž ani kontaktní informace. Budou snadno dostupné z hlavní stránky, budou obsahovat adresu sídla, telefonní čísla a e-maily, případně další kontaktní kanály, jako je online chat.

Čím těžší je na stránkách brokera se dopátrat kontaktních informací a čím méně jich je k dispozici, tím je to podezřelejší. Pokud uvidíte jen číslo a email, nebo dokonce ještě méně, něco není v pořádku. Pokud musíte dlouho hledat, než se k takovým informacím doklikáte, také není něco v pořádku.

A tady velký pozor na jednu věc. Můžete se sice dostat k nějaké adrese, ale to ještě nemusí být sídlo brokera. Pochybné společnosti mají totiž v oblibě udávat adresu svého provozního centra (operations center) nebo zprostředkovatele finančních transakcí (transactions), což nejsou jejich skutečná sídla, ale pobočky jejich partnerů, které jim dodávají nějaké služby. A to je také problém, je to jednoznačné znamení nedůvěryhodnosti, pokud broker jasně nedeklaruje svoji adresu spolu se všemi dalšími kontaktními informacemi.

A platí ještě jedna věc, pokud broker udává sídlo v zemi EU a zároveň neudává informace o regulaci, je to další problém a pravděpodobně lže, protože v EU musí podléhat regulaci a mít licenci, tudíž je jeho skutečné sídlo pravděpodobně někde jinde.

Závěr

Varovné znaky, které by vás měly odradit od otevření účtu u brokera, se dají shrnout pojmem skrývání informací. Dobrý broker je transparentní, všechny informace o sobě včetně údajů o regulaci vám sdělí otevřeně a bez skrývání. Jakmile vidíte, že dopátrat se informací o dané společnosti je těžké až nemožné, je lepší se poohlédnout po jiném brokerovi, který nemá potřebu cokoliv skrývat.

One thought on “Jak na první pohled poznat nedůvěryhodného brokera binárních opcí

  1. Dovolil bych si doplnit další znaky jak poznat nedůvěryhodného brokera :
    -neustále vás obťěžuje telefoními hovory (popř. emaily), pokud si dovolíte jeho telefonní hovory nebrat tak vám zruší účet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *