Jak obchodovat binární opce – 1. Fundamentální a technická analýza

Tímto článkem otevřeme seriál, ve kterém nastíníme různé přístupy k obchodování nejen binárních opcí. Začněme základním rozlišením na fundamentální a technickou analýzu.

Fundamentální analýza

Tento přístup nepředstavuje nic jiného než obchodování na základě ekonomických, případně dalších zpráv. Ať už obchodujete prostřednictvím binárních opcí jakýkoliv trh, vždy se najdou zprávy, které se ho budou týkat a ovlivňovat cenu.

Pro snazší porozumění si uveďme příklad. Obchodujete binární opce na měnovém páru EUR/USD. To znamená, že například zveřejnění čísel o nezaměstnanosti v USA může zahýbat kurzem tohoto páru a vy se můžete snažit takový pohyb využít při obchodování. To je podstata fundamentální analýzy.

Kdy se zveřejňují důležité ekonomické zprávy, se dozvíte v různých kalendářích, například na ForexFactory.com.

Technická analýza

JakObchodovatBinarniOpceMnohem využívanějším přístupem je technická analýza, která se soustředí na cenový pohyb v grafech a snaží se z něho odvodit budoucí vývoj. Princip je prostý, v cenových grafech se snažíte najít situace, které se opakují a které s určitou pravděpodobností vedou k určitému vývoji. A ty se snažíte obchodovat.

Při technické analýze můžete vycházet jen ze samotné ceny a formací (patternů), které se v grafech vytvářejí, nebo si můžete také pomáhat různými indikátory, případně kombinovat vše dohromady. Například si můžete zakreslovat horizontální čáry na důležitých úrovních, kde cena v minulosti silně reagovala (supporty a resistance), a na těchto úrovních obchodovat další reakce ceny, až se k nim vrátí, a to třeba odrazy nebo průrazy. Čáry si můžete zakreslovat také šikmé podle směru pohybu ceny, říkáme jim trendové čáry, a obchodovat je obdobným způsobem.

Kombinace fundamentální a technické analýzy

Přístupů k obchodování binárních opcí je mnoho a samozřejmě je můžete libovolně kombinovat. Můžete sledovat, jak trh reaguje na zprávy, a podpořeni technickou analýzou vstupovat do obchodů. Nebo můžete aplikovat jen jeden přístup a druhý ignorovat. Pokud se budete věnovat jen technické analýze, je ale dobré si dávat pozor, kdy se zveřejňují velké zprávy, protože ty můžou způsobit velké pohyby ceny.

Zmíněné přístupy budeme postupně rozvádět v dalších článcích

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *