Jak obchodovat binární opce – 10. rozpoznávání trendů

Podle dotazů, které nám ohledně obchodování binárních opcí chodí, jsme zjistili, že jsme při rozebírání různých strategií a obchodních přístupů trochu zanedbali jednu základní věc, a to je rozpoznávání trendů a práce s nimi. V tomto článku začneme s nápravou.

Trendy

Na našich stránkách vždy říkáme, že obchodovat binární opce je nejlepší na těch trzích, které trendují, přičemž se samozřejmě držíme daného trendu a obchodujeme jen v jeho směru. Asi každý tuší, co je trend a že cena má buď rostoucí, klesající nebo žádný trend. Nás pochopitelně budou zajímat ty dvě první možnosti, kdy je s určitostí možné říct, zda cena roste nebo klesá.

Také je zřejmé, že poznat, jestli cena roste nebo klesá, není nadlidský úkol, nicméně relativně často se můžeme setkat s nejednoznačnými situacemi, ve kterých můžeme váhat. A v takových případech nám pomůže základní nauka o trendech, kterou používají obchodníci po celém světě.

Rostoucí vs. klesající trend

Když cena trenduje, dělá tak zvané swingy neboli vlny určitým směrem. Mechanicky to můžeme popsat tak, že když cena roste, dělá vyšší dna a vyšší vrcholy. Čím méně se překrývají, tím silnější rostoucí trend je. A platí to i opačně. Když cena dělá nižší vrcholy a nižší dna, máme klesající trend.

rostouci-klesajicitrendJak vidíte na obrázku, trendy splňují výchozí předpoklady, každé dno a vrchol je vyšší než to předchozí u rostoucího trendu a nižší u klesajícího. Tyto vlny samozřejmě nemusí být takto pravidelné, na obrázku jsou učebnicové příklady, ale vždy je důležité, aby každý další vrchol překonával ten předchozí a žádné další dno nebylo níž než to předchozí v případě rostoucího trendu. U klesajícího platí opak.

A kdy můžeme považovat trend za etablovaný? Většina obchodníků začne hledat vstupy do obchodů, když cena udělá dvě vyšší dna, dva vyšší vrcholy a prolomí poslední vrchol (rostoucí trend), v tu chvíli se dá říct, že máme trend. Přesně tu chvíli zachycují obrázky nahoře. Na prvním obrázku vlevo bychom začali uvažovat o Call binární opci (cena poroste), na tom druhém o Put binární opci (cena bude klesat).

Pro načasování samotných vstupů do obchodů existuje mnoho různých technik, v našem seriálu o obchodování binárních opcí jsme jich už několik popsali a budeme v tom pokračovat i v budoucnu, více v návodu pro obchodní strategie.

Samozřejmě je ale třeba si uvědomit, že každý trend jednou skončí, takže stejně jako u jakéhokoliv jiného obchodního přístupu nemůžeme doufat, že nám vyjde 100 procent obchodů. Občas prostě budeme mít smůlu, vlezeme do obchodu a trend se otočí.

Obrat trendu

obrattrendubinarniopceŘekli jsme si, že každý trend jednou skončí. Ale kdy ho můžeme považovat za skončený? Obecné pravidlo říká, že bychom měli být ostražití nebo se držet úplně stranou klesajícího trendu, který prolomil nebo vyrovnal svůj poslední vrchol, a rostoucího trendu, který prolomil nebo vyrovnal své poslední dno. V tu chvíli je lepší si počkat, co se stane, jestli se trend znovu rozjede, nebo bude stagnovat, nebo se otočí.

Obrázek vpravo pak znázorňuje, jak to vypadá, když dojde k obratu trendu. Nejenže došlo k prolomení posledního vrcholu, ale cena prolomila i nový vrchol v protisměru. Agresivní obchodníci by už v tuto chvíli začali hledat vstupy, konzervativnější by si počkali na ještě jeden swing směrem nahoru.

Nemáme trend aneb binární opce neobchodujeme

nenitrendV ideálním případě bychom byli schopní na každém trhu vždy identifikovat nějaký trend a obchodovat ho. Ale realita je jiná, prostě protože trhy netrendují pořád. Na posledním obrázku máme několik příkladů toho, kdy je lepší se držet stranou, protože cena nemá jasný směr a je nevyzpytatelná. Když nevidíme vlny/swingy určitým směrem, jak jsme si vysvětlili výš, tak je lepší si počkat nebo se podívat na jiné trhy, kde bychom mohli najít obchodní příležitosti.

19 thoughts on “Jak obchodovat binární opce – 10. rozpoznávání trendů

 1. Moc zdravím a omlouvám se, Meta Trader 4 (nebo 5) je graf.
  Všimla jsem si, že když ta EMA 34 a 150 ( používám ma namísto EMA) jdou směrem dolu a klesající svíce se odrazí se od EMA 34 trh chvíli klesá, když ta EMA 34 a 150 jdou směrem nahoru a rostoucí svíce se odrazí od rostoucí EMA trh chvíli roste, jsem začátečník tak se snažím taky v tom číst jak můžu 🙂

  PŘEJI KRÁSNÝ NOVÝ ROK, REGINA

 2. Zdravím,
  Chtěl jsem se vlastně zeptat jaký je vůbec princip BO. Provozovatel serveru tedy vlastně vydělává jen na neúspěšných obchodech? Je to tedy jen „sázková kancelář“?

  1. Dobrý den, špatní brokeři fungují na tomto principu, skuteční brokeři však investují prostřednictvím ostatních nástrojů k zajištění pozic, takže můžou vydělávat nezávisle na tom, jestli klienti vydělávají nebo prodělávají.

 3. Chtěla jsem ještě napsat, že jasně že profesionálním obchodníkům u Véček stačí odraz na CCI 50 od nuly do 100 či -100, dotyk na Ema 34, nad Ema 150 či pod Ema 150.
  Ale protože jsem si všimla, že by měl být růst a najednou je pád pod nulu, že se vytvoří doji a měl by být růst a je najednou pokles místo růstu, jsem si uvědomila, že to nepoznám 100% růst či pokles a ty dotyky na CCI na 200 či -200 či íce jsou moje taková pomůcka, i to nakloněné V.

  Moc ráda pošlu obrázky a budu ráda, když mi tuto tecniku pomůžete vypilovat, nebo např. popsat ještě nějaké další možnosti, které bych u této techniky mohla zkusit.

  Ráda bych zjistila co nejvíce možností u této techniky a zkusila 🙂

  Předem děkuji za odpověď

  1. Dobrý den,

   o čem to tady paní Regina mluví ? Pochopil jsem, že se jedná o nástroje přidávané do grafu ale, jde to nějak srozumitelně přeložit ? Nebo alespoň konkrétně rozvést.

   Nerad děkuji předem, rád si počkám na vaši odpověď. A hezký nový rok vám všem a především tvůrcům webu. Informace, které podáváte čtenářům jsou zásadní a dobře srozumitelné. Díky za ně

 4. Ahoj všem,

  také začínající,
  trochu se v těch trendách ztrácím, siče čáry zakreslím, ale . . . .

  Delší dobu jsem přemýšlela o něčem takovém, kdysi jsem něco podobného dělala, ale tohle je naprosto jiné. A jsem ráda, že mě email od Kadlece dostal až sem. Vlastně myslím si že má i celkem pravdu to co píše ( asi to nejspíš ani Kadlec) akorát, že už se nezmínil o strategiích, které jsou důležité pro obchodování. To co čtu všude možně mě posunulo o kus dál, naučila jsem se, že důležitá je strategie, trendové čáry, klouzavý průměry, suporty a resistence.
  Sama teď zkouším jednu takovou techniku, mám klouzavý průměry MA 34 nastaveno na exp. a Ma 150 nastaveno na exp. ( a budu přidávat ještě MA14), dále CCI 50 a CCI 14. V ten moment kdy cena přeroste 100 dotkne se 200 u CCI 14 a u CCI 50 je pohyb nahoru od 0 pouze, ale pouze do 100 a když je nad oběma MA a MA 34 i dotkne dávám Call. Když u CCI 14 přeroste -100 a dotkne se – 200 a na CCI je v rozmezí od 0 do maximálně -100 a trh je pod obouma Ma , Ma 34 se i dotýká dávám put.

  Doplnění na CCI se dělají véčka a někdy může být i třista. Obchodníci se zmiňují o těch véčkách, já si všimla, že když je k tomu ještě dotyk na CCI 200až 300 či -200 až – 300, že to celkem vychází a také záleží na tvaru V například, když je V jńakloněno jakoby nahoru, opravdu sleduji jen jednu techniku a to už asi 2 měsíce, pak budu testovat další strategie. Až tuhle pochopim.

  V cvičném programu 🙂 Chci napsat, že kdybych nečetla v životě bych na nic nepřišla 🙂
  Vlastně pořád koukám do grafu, hlavně do historie, koukám

  Zdraví Regina

 5. ad Miroslav Kadlec. Musím říct, že Kadlec je nezničitelný. Blokuju ho už asi popáte, pokaždé znova přijde mail od něj, z jiné dommény a zas to samé.

 6. Dobrý den ,také mi přišli emaily od pana Kadlece a jelikož jsem nevěřící člověk tak si prověřuji co je na tom pravdy i když jsem mu psala stále dokola posílá to samé ,chci se zeptat zda někdo už opravdu vydělává a zda někdo poradí jak na to od začátku děkuji.

 7. Zdravím,

  také jsem začátečník. V první řadě díky za všechny názory, tipy apod. stránka mě baví a doufám, že mě stejně chytí samotné obchodování. Všemu co zde na stránkách popisujete rozumím, pár věcí je samozřejmě třeba zautomatizovat apod. ale zabýváte se na stránkách hlubším pochopením problému? Teď vím, že obchoduji např. 15 minutovou obci EUR/USD, a mám zvolit jestli nahoru nebo dolu. Zajímá mě co je to za vztah mezi těmi měnami, co znamená to číslo, které se pohybuje apod. nějaké je u měn, jiné u zlata, nechci „mačkat“ tlačítko, jen proto, že myslím že to bude nahoru, když ani nevím co (vím že cena, ale za co v jakém vztahu?).

  1. Samozřejmě jsem myslel opci 🙂 každopádně jsem vysvětlení vzorku u měn našel. Tak se zeptám jaká je to cena u komodit, respektive za co a stejně u akcií.

   1. Cenu opcí u komodity ovlivňuje očekávání vývoje ceny dané komodity, můžou to být třeba sojové boby, káva, bavlna apod. Co ovlivňuje cenu dané komodity je zřejmé, je to očekávané množství komodity na trhu, přebytek nebo nedostatek, což je pak dáno výsledky její produkce, které může ovlivnit počasí apod. U akcií společností se jejich cena odvíjí od ekonomických výsledků dané společnosti a výhlídek na ně.

 8. Dobrý den,
  s BO teprve začínám, ale vidím to jako příležitost zhodnotit své peníze. K BO jsem se dostal díky spamu v emailové schránce (konkrétně od p. Kadlece :D) Hned mi bylo jasné, že se jedná o podvod, ale řekl jsem si, že třeba na tom je trochu pravdy a našel jsem Vaše stránky. Momentálně mám účet u TopOption. Už jsem stihl přijít o svůj první vklad, ale víceméně to bylo mojí chybou. Do dalších obchodů se chci důkladně připravit. Pročetl jsem si Vaše strategie, ale moc nerozumím pojmu TREND. Možná budu vypadat jako blbec, ale nejsem si jistý, jestli ho dokážu poznat v grafu v reálném čase. Mohli by jste v nějakém článku ukázat na skutečných grafech ze skutečných obchodů zda se jedná o trend či nikoliv? Popřípadně zda vstupovat do obchodu?
  Děkuji

  1. V tomto článku je jsou základy teorie trendů, ale Váš příspěvek nás inspiroval to rozvést ještě trochu víc a ukázat na konkrétních příkladech, takže něco připravíme.

  2. cau jirko take teprve zacinam s BO, doporucuji ti zalozit si bud realny nebo jen demo ucet zalezi na tobe na MARKETS.COM kde mas zdarma ke stazeni graf do ktereho si muzes zanaset cary a proste ruzne si stim grafem hrat. Alespon trochu ti to urcite pomuze

  3. Ahoj, taky s BO teprve začínám. Z důvodů nepříznivé finanční situace jsem začal s minimálním vkladem 100 dolarů na TopOption. Bohužel mi v tuto chvíli zbývá pouhých 25 dolarů. Takže pořád dokola hledám způsoby jak to obrátit a nezkrachovat. Proto jsem si z Markets.com stáhl Metatrader, ale když si chci otevřít graf, tak mi to píše „Čeká na aktualizaci“ a nikdy se nerozjede. Nevíte čím by to mohlo být? Je možné, že by to způsobovala rychlost internetu?
   Předem díky za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *