Jak obchodovat binární opce – 11. rozpoznávání trendů v praxi

minulém díle našeho seriálu o obchodování binárních opcí jsme se vrátili k základům technické analýzy a vysvětlili si teorii rozpoznávání trendů. Někteří čtenáři ale požádali o praktickou ukázku na cenových grafech, a tu si ukážeme v tomto navazujícím článku.

Jako příklad jsme si vzali reálnou situaci z pětiminutového grafu forexového páru EUR/USD, kde se vykreslil rostoucí trend. Na prvním obrázku vidíte holý cenový graf bez jakýchkoliv indikátorů či zakreslených křivek. Na druhém obrázku jsme zakreslili swingy (vlny), jak je můžeme v grafu identifikovat.

trend          trendnabinarnichopcich

Graf začíná klesající cenou, která pak otočí svůj směr a prolomí poslední vrchol klesajícího trendu (první modrá čára.). Tímto prolomením můžeme klesající trend považovat za ukončený a sledujeme, jestli se vykreslí trend nový, případně jakým směrem.

Ještě před prolomením první modré čáry cena udělala první swing směrem nahoru, zkušenější poznají formaci 1-2-3, na které se obchoduje tak zvaný Ross Hook. Po proražení modré čáry udělá cena další swing směrem nahoru, a to shodou okolností při odrazu od modré čáry, která funguje jako support/resistance. Od té chvíle už můžeme začít uvažovat o vstupu do obchodu. Odraz je poměrně silný, takže sám o sobě nabízí zajímavou příležitost ke vstupu.

Cena pak udělá ještě jeden vyšší swing nahoru, než dosáhne momentálního vrcholu. Následně naznačí ještě jeden swing, ale nepřekoná poslední vrchol a začne klesat. Prolomení druhé modré čáry pak definitivně signalizuje konec tohot rostoucího trendu.

Tímto způsobem můžete tedy postupovat při identifikaci trendů v cenových grafech. Potřebovat na to budete nástroj pro zobrazování grafů, my používáme Metatrader. Je zřejmé, že cena netrenduje takhle hezky vždy a na všech na trzích. Ale to je podstata obchodování nejen binárních opcí, obchodník musí obchodovat příležitosti, které mu dávají šanci na potřebný procentuální úspěch, což je u binárních opcí 60+ procent. A neobchodovat bez rozvahy cokoliv a kdykoliv.

V příštím díle tohoto seriálu si ukážeme, jak si při práci s trendy můžeme pomáhat indikátory, konkrétně klouzavými průměry.

29 thoughts on “Jak obchodovat binární opce – 11. rozpoznávání trendů v praxi

 1. Dobrý den, měla bych dotaz ohledně rychlosti zakoupení opce. Trénovala jsem chvíli na demo účtu IQ Option. Když jsem zmáčkla volbu PUT nebo DOWN, tak byla prodleva několika sekund (cca půl minuty), než se volba zavedla. Při minutových opcích to bylo výrazné zdržení, které leckdy volbu ovlivnilo. Funguje to takto i u jiných brokerů nebo je u nich má volba realizována hned bez zbytečného zdržení? Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, tak to u IQ Option normálně nefunguje, exekuce obchodů je okamžitá. Bude to nějakým technickým problémem na Vaší straně. Zkuste jiný prohlížeč, jestli to nepomůže, pomoct Vám může asi jen technická podpora IQ Option.

 2. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak dlouhé období zobrazuje trend měřítko v platformě Top Option (TRADING TRENDS – vpravo nahoře nad grafem).
  Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, to se přiznám, že nevím, to by Vám museli odpovědět přímo u Topoption. Nikdy jsem se podle toho neřídil. Má to ukazovat, jak obchodují ostatní obchodníci, ale podle mě vůbec nemá cenu na to koukat.

 3. Dobrý deň. V niektorej odpovedi ste písali, že vstupy hľadáte na odrazoch od dôležitých úrovní. Zaujímalo by ma čo považujete za dôležité úrovne a akým spôsobom sa určujú?
  Vopred ďakujem za odpoveď

 4. Konečně je mi to jasné 🙂 Ještě poslední otázka.. Ma topoption mobilní aplikaci ? Pro iPhone?

 5. Ještě se chci zeptat, penize se mi prictou na účet, po peti minutách, v případe vyhry 5minutove opce, nebo az kdyz opce expiruje?

  1. Pokud je opce 5minutová, expiruje za 5 minut a obchod tím končí, tzn. peníze se vám po těch 5 minutách připíšou.

 6. Dobrý den, chtěl bych se zeptat na pár dotazů

  1) abych získal zkušební účet u topoption, musim na opravdový účet převést penize?

  2) Kdyz budu mit na úctě nejaky výdělek, mohu ho kdykoliv vybrat u bankomatu?

  3) rozhodnu se například pro pětiminutové opce.. To znamená z kdyz například zvolím low… Za pět minut se dozvím výsledek ? Jestli cena klesla?

  5)co je to expirace opce (vím, že konec opce), ale mohu toho nejak využít?nebo se podle toho nějak řídit? A kdyz opce skončí, kdy zase začne?

  Děkuji moc za odpověď

  1. Dobrý den,
   1) ano, abyste získal demo, musíte na účet vložit peníze
   2) zisky z obchodování si musíte nejdřív od brokera stáhnout na svůj účet, pak s nimi můžete nakládat, jak chcete
   3) ano, u pětiminutových opcí se po pěti minutách dozvíte výsledek obchodu
   4) expirace = splatnost, tj. čas, kdy se bude hodnotit, jestli byl Váš obchod úspěšný, tzn. jestli jste správně trefil stranu, jestli cena je výš nebo níž, než když jste do obchodu vstupoval. V nabídce brokera uvidíte opce s různými expiracemi.

   1. Děkuji za odpověď ! 🙂

    Takže například opce končí za hodinu .. A ja za tu dobu udělám 5 obchodu.. Takze za tu hodinu dostanu vyhodnocení těch pěti obchodů?

    1. Jinak: představte si to jako sportovní zápas (= opce), který končí v určitou dobu (= expirace opce). Na stejný zápas můžete uzavřít několik sázek (obchody), ale pořád je to na ten jeden zápas. Na druhé straně ale můžete sázet i na jiné zápasy stejného týmu (opce na stejném trhu), které se hrají jindy (jiná expirace). Nebo můžete sázet také na zápasy jiných týmů (opce na jiných trzích). Je to jen pomocné srovnání pro ilustraci, kdybychom chtěli striktní analogii, museli bychom to ještě upravit, ale to tady není třeba.

 7. Dobrý deň. Chcem sa spýtať kde máte vytvorený účet na metatrader. Ja som ho mal cez markets.com ale je to cvičný účet a len na 30dní. Dá sa registrovať niekde kde by to bolo neobmedzene. Ďakujem.

  1. Dobrý den, výdělky jsou u binárních opcích omezeny jen částkami, které investujete, a počtem obchodů, které uskutečníte. Maximální výši investice omezují brokeři různě, ale u žádného z nich bych to nemělo bránit výdělku řádově v desítkách tisíc eur měsíčně.

 8. Dobrý den, můžete mi , prosím, poradit, jak do grafu v MT dostanu tu křivku swingy? Je na to přímo nějaký ukazatel nebo to musím ručně zakreslit? Pokud ano – jak?
  Předem děkuji za odpověď
  Dana

  1. Dobrý den, čáry jsme zakreslili ručně, v horní liště je na to ikona (trendová čára).

 9. Dobrý den,
  co se týče demo účtu, existuje broker, který mi umožní vyzkoušet demo účet bez nutnosti otevření reálného? Jaký?

  Pokud vidím na tomto (pětiminutovém) grafu rostoucí trend a považuji tedy za vhodné vstoupit do obchod – jakou akci bych měl pro úspěšný obchod zvolit? Předpokládám, že například UP, ale není mi jasná doba – 5 min?

  Předem díky za odpověď

  1. Dobrý den, v tuto chvíli nemáme prověřeného žádného brokera, který by nabízel demo bez reálného účtu. Co se týče vstupu do obchodu, tak při rostoucím trendu zvolíte Call (up), na 5 min. grafech většinou binární opci se splatností do 15 minut.

 10. Dobrý den, někde na vašich stránkách jsem četla, že u Top Option lze si po registraci ,,otevřít“ zkušební účet, kde mohu beze ztrát obchodování vyzkoušet. Chci se vás zeptat jestli je to tak. předem děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, po otevření reálného účtu vám na požádání zřídí vedle něj demo.

 11. Perfektní 🙂 Chtěl bych se ještě zeptat. Když už víme, že je ukončen rostoucí trend na obrázku výše. A vídíme, že klesá, dalo by se to také považovat za vhodnou dobu vstoupit do obchodu tentokrát s možností PUT/DOWN?

  1. Když byste tam viděl nějakou osvědčenou vstupní formaci, tak proč ne. Já obvykle hledám vstupy na odrazech od důležitých úrovní, což bych tam v tom obratu úplně zřetelně neviděl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *