Jak obchodovat binární opce – 14. trendy s indikátorem ZigZag

V našem seriálu o obchodních strategiích pro binární opce jsme se už několikrát věnovali trendu a práci s ním. Pro jeho identifikaci se dají použít klouzavé průměry nebo třeba swingy. A pro usnadnění rozpoznávání swingů můžete použít jeden jednoduchý indikátor (ukazatel), který se jmenuje ZigZag.

Tento indikátor je k dispozici jak v obchodní platformě Topoption, tak třeba v programu pro práci s grafy Metatrader. Jeho jediným úkolem je zachycovat a graficky znázorňovat důležité obraty ve vývoji ceny. Výsledkem je křivka, která se s těmito obraty láme.

Identifikace trendu

Strategie pro binární opce s indikátorem ZigZagZigZag vám v první řadě může pomoct s identifikací trendů podle teorie swingů, poměrně jasně uvidíte, jestli, případně jakým směrem cena swinguje. Relativně snadno tak rozeznáte trendy a rychle se zorientujete v grafech, pokud jich třeba máte otevřeno víc najednou.

My jsme pro ilustraci nechali základní nastavení indikátoru, ale můžete si zkusit pohrát s jeho nastavením. Změnou parametru „Deviation“ mu řeknete, jak významné obraty má považovat za swingy a lámat na nich svoji křivku.

Vstupy

Obchodní systém pro binární opce s indikátorem ZigZagPoznat trend není při obchodování binárních opcí postačující, ještě je třeba najít vhodné vstupy do obchodů. I k tomu může posloužit ZigZag, protože se láme na důležitých vrcholech a dnech, které cena tvoří. Vyznačuje vám tak důležité cenové úrovně, tak zvané supporty a resistence.

S pomocí ZigZagu můžete tedy plánovat i své vstupy, nasnadě jsou především tak zvané flipy, tedy situace, kdy cena prorazí důležitou úroveň a odrazí se od ní na druhé straně.

A no co je třeba si při využití tohoto indikátoru dávat pozor? Stejně jako všechny ostatní indikátory je určitou formou zjednodušení, takže při proměnlivé volatilitě může ignorovat swingy, které by lidské oko za swingy považovalo, nebo opačně. Na druhé straně má ale tu výhodu, že jeho pohled bude pořád stejný a eliminuje lidskou váhavost.

ZigZag je užitečný, protože patří mezi ty indikátory, které obchodníka nutí pracovat s cenou a nestrhává jeho pozornost někam mimo, jako většina ostatních ukazatelů.

kazatelů.

6 thoughts on “Jak obchodovat binární opce – 14. trendy s indikátorem ZigZag

 1. Dobrý den, můžu se zeptat na tři věci?
  a) používáte ke svému obchodování právě tento indikátor?
  b) stalo se vám již někdy, že vám vyšel některý měsíc v mínusu?
  c) jak v případě b) pracujete s psychikou a máte na vašich webových stránkách nějaký článek věnovaný právě práci s psychikou při obchodování s BO?
  Mockrát vám děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, tento indikátor nepoužívám, měsíc v mínusu jsem měl (ne jeden) a řešení otázky psychiky vidím především v důvěře ve vlastní obchodní systém, který musím mít náležitě otestovaný. Co se týče ztrátového měsíce, míval jsem je při nižším počtu obchodů za měsíc (kolem 15), když jsem obchodoval výhradně vyšší time framy. Pokud máte obchodů za měsíc více než 100 a výsledkem je ztráta, stálo by to za přezkoumání samotné strategie. Něco málo o psychice jsme psali tady

   1. Děkuji vám za odpověď. Asi můj dotaz bude hodně osobní, ale chci se zeptat, kolik vy osobně používáte ukazatelů, popř. jaké a který z nich se Vám při testování hned od začátku osvědčil?

    1. Osobně kladu důraz na price action, kreslím si do grafů čáry (supporty, resistance, trendy) a využívám fraktály. Z ukazatelů si vystačím s klouzavým průměrem pro základní orientaci.

     1. Velmi děkuji. A ještě poslední 2 osobnější dotazy (odpovídat samozřejmě nemusíte, pokud nebudete chtít 😉
      Je obchodování BO vaším hlavním příjmem, nebo ho využíváte jen jako příležitostný přivýdělek? Jak dlouho již BO obchodujete?

     2. Binární opce obchoduji zhruba čtyři roky, přibral jsem k Forexu, obchoduji obojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *