Tento díl seriálu o obchodování binárních opcí věnujeme tak zvaným breakoutům, tedy případům, kdy se cena vymaní z určité formace. Jedná se o záležitost spíše pro pokročilejší obchodníky, ale dávat si pozor na breakouty by měli všichni.
Co je breakout

Kdo se někdy podíval do cenových grafů, určitě si všimnul situací, kdy se cena pohybovala v určitém vymezeném prostoru a delší dobu ho odmítala opustit. A právě když k tomuto opuštění dojde, říkáme tomu breakout, tedy prolomení ven.
Nemá moc cenu rozebírat jednotlivé formace a jejich názvy, protože podstatné je to, že cena osciluje v nějakém pásmu, nic jiného důležité není. To pásmo může být horizontální, nebo se může zužovat ve formě trojúhelníku a tak dále. Podstatným rysem vždy je, že cena nedělá nové vyšší vrcholy a/nebo nová nižší dna. Breakouty z trendových kanálů a podobných formací uvažovat nemusíme, protože v trendech obchodovat chceme.
Pásma stagnace můžou vzniknout kdykoliv, často je vídáme kolem doby, kdy se vyhlašují důležité ekonomické zprávy, cena může stagnovat před vyhlášením, ale také po vyhlášení, když se zastaví úvodní velký pohyb.
Kdy breakoutům věnovat pozornost

Jednoduchá rada zní, dávejte si na při obchodování pozor vždy, ať už s nimi vaše strategie pro binární opce počítá přímo či nikoliv.
Ti, kdo breakouty neobchodují a ani to nemají v plánu, by si na ně měli dávat pozor z toho důvodu, že dokud nenastanou (= cena se nevymaní z omezeného prostoru), je třeba zvýšené opatrnosti, protože jde v podstatě o stagnaci.
V takových případech cena poskakuje sem tam v úzkém pásmu, což je z hlediska obchodování binárních opcí nežádoucí jev, je mnohem těžší předpovědět stranu, na které se bude cena za určitou dobu (v době expirace opce) nacházet.
Neznamená to, že obchodovat v takových situacích není možné, pokročilejší obchodníci můžou například spekulovat na odrazy na hranicích brekaoutového pásma, ale pro začátečníky to nedoporučujeme.
Jak obchodovat breakouty

Podle starých teorií můžete vstupovat do pozice, jakmile cena prorazí pásmo, ale tak jednoduché to není, protože poměrně často dochází k falešným breakoutům. Je proto lepší si počkat na nějaké potvrzení, třeba opět ve formě flipu, tedy odrazu ceny na druhé straně pásma. Hranice pásma stagnace totiž nejsou nic jiného než support a resistance, tedy důležité hladiny, na kterých cena významně reaguje.
Pro většinu obchodníků asi nemá smysl stavět systém čistě na breakoutech, ale všichni by vždy měli vnímat, když cena stagnuje v nějakém pásmu, a v tu chvíli buď vůbec neobchodovat a čekat, až cena znovu chytí směr, nebo si alespoň dávat větší pozor.
Pásma stagnace lze poměrně slušně identifikovat v obchodních platformách, které nabízejí brokeři na binární opce, pro pokročilejší analýzy se hodí Metatrader.
Strategii paní Květoňové jsem si 3x prostudovala. Vložila jsem 100 eur. O 75 eur jsem přišla. Četla jsem komentáře dalších lidí, vydělali. Je tam však podvod, že Můžete si nechat vyplatit peníze přes Fio banku. Banka se od toho distancuje. Sledovala jsem včera celkem 4 videa.