Jak obchodovat binární opce – 21. Fibonacciho oblouky

Fibonacciho oblouky
Zakresleno podle pouček.

V návaznosti na předchozí článek o cenových korekcích podle Fibonacciho se v tomto díle seriálu o strategiích pro binární opce podíváme na další nástroj založený na Fibonacciho číslech, a to na Fibonacciho oblouky.

Fibonacciho oblouky jsou založené na stejném principu jako zmíněné Fibonacciho retracements, po jejich zakreslení najdete úrovně na stejných procentuálních hodnotách (případně je můžete přidat). Akorát místo rovných čar máte oblouky nebo kruhy (volba Elipsa na záložce parametry ve vlastnostech konkrétního nakresleného oblouku).

A proč oblouky místo rovných čar? Protože oblouky počítají také s časem, jejich předpokladem je, že se supporty a resistance v čase mění, respektive posouvají.

Jak kreslit

Fibo oblouky obráceně
Zakresleno obráceně.

Fibonacciho oblouky najdeme v Metatraderu menu v položce „Vložit“ – „Fibonacci“ – „Oblouky“. Opět kreslíme tažením mezi důležitými high a low, tedy nejvyššími a nejnižším body. A opět ve směru trendu. Jisté úskalí tkví v nastavení. Když si na zakreslené oblouky kliknete a vyvoláte vlastnosti, na záložce „Parametry“ je položká „Škala“ (viz. první obrázek).

Tato položka ovlivňuje zakřivení oblouků. Z vysvětlení tvůrců programu nejsme moudří, jak tuto položku nastavit, ale evidentně je třeba ji přizpůsobit time framu grafu. Třeba na čtyřhodinových grafech se jeví jako správné číslo 30. Na patnáctiminutových číslo 5. Může se to také lišit podle podkladového aktiva. Když si budete chvíli hrát s tímto číslem ve svém grafu, za chvíli přijdete na to, které nastavení se pro dané podmínky hodí nejvíce, dívejte se na cenu.

Například v JForexu tuto položku nastavit vůbec nelze, což ovšem způsobuje, že jsou Fibonacciho oblouky v tomto programu nepoužitelné, jelikož se při posunu grafu mění jejich rozsah.

Jak obchodovat

Obecně máme pocit, že snad u všech podobných nástrojů nikdy nemá smysl obchodovat tak, jak bývá prezentováno v běžných materiálech. Nejlepší je vždy si s daným nástrojem chvíli hrát a sledovat, jak se kolem něj chová cena.

Je zřejmé, že Fibonacciho oblouky znamenají určité důležité cenové úrovně. Na nich pak můžeme hledat vstupy do obchodů podle vlastních pravidel.

A poznámka na závěr, ani kreslení nemusí být ortodoxní podle pouček, oblouky se dají kreslit i obráceným tahem (viz. druhý obrázek), nebo můžete vyjít ze začínajícího trendu a kreslit podle prvních high a low, které cena vytvořila. Možností je mnoho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *