Jak obchodovat binární opce – 22. chop aneb když jde cena do strany

chopVždy jsme začátečníkům doporučovali obchodování v trendu a podle nás to i nadále zůstává nejschůdnější cesta k ziskům, ovšem pokročilí obchodníci si můžou troufnout obchodovat i v okamžicích, kdy cena nemá jasný směr neboli když je v tak zvaném chopu.

Obchodování při cenové stagnaci je možné, jen když cena alespoň osciluje v určitém pásmu, od jehož okrajů se odráží. V době, kdy se cena nehýbe téměř vůbec, je v každém případě lepší držet se stranou, protože v takových okamžicích těžko můžete získat pravděpodobnost na svojí stranu.

Když se cena hýbe v určitém vodorovném pásmu, můžeme spekulovat na to, že se v něm udrží, jinak řečeno dobré okamžiky pro nákup binární opce můžou nastat při odrazech od hranic pásma. Podle našich zkušeností je těžší obchodovat odrazy ve vodorovném pásmu než obchodovat odrazy v trendu, určitě je třeba si dávat pozor, aby měla cena dostatečný prostor pro pohyb a nevrátila se hned zpět proti nám.

stagnaceHranice pásma představují důležité cenové hladiny neboli support a resistanci. Ale i když je naše pásmo stagnace vodorovné, vždy je možné se podívat na širší kontext a zjistit, co dělala cena před tím, než začala stagnovat. A to buď ve stejném časovém rámci grafu, nebo vyšším.

Pak můžeme obchodovat v rámci pásma stagnace jen ve směru předchozího trendu, čímž si můžeme zvýšit úspěšnost obchodů. Protože stejně jako každý trend jednou skončí, jednou skončí i každá stagnace. A pokud nastala v rámci většího zřetelného trendu, je větší šance, že po definitivním prolomení hranice pásma bude trend pokračovat.

Stagnující cena tedy není něco, čemu se musí vždy, všichni a za všech okolností vyhýbat. Pokud cena osciluje v rámci rozumně velikého pásma, můžeme zkusit obchodovat i v rámci jeho hranic. Je to ale záležitost spíš pro pokročilejší obchodníky a jako vždy u binárních opcí platí, že je třeba si každou strategii nejdříve otestovat na historických datech (třeba v Metatraderu) a poté ověřit na demo účtu, než ji případně začneme obchodovat s vlastními penězi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *