Vždy jsme začátečníkům doporučovali obchodování v trendu a podle nás to i nadále zůstává nejschůdnější cesta k ziskům, ovšem pokročilí obchodníci si můžou troufnout obchodovat i v okamžicích, kdy cena nemá jasný směr neboli když je v tak zvaném chopu.
Obchodování při cenové stagnaci je možné, jen když cena alespoň osciluje v určitém pásmu, od jehož okrajů se odráží. V době, kdy se cena nehýbe téměř vůbec, je v každém případě lepší držet se stranou, protože v takových okamžicích těžko můžete získat pravděpodobnost na svojí stranu.
Když se cena hýbe v určitém vodorovném pásmu, můžeme spekulovat na to, že se v něm udrží, jinak řečeno dobré okamžiky pro nákup binární opce můžou nastat při odrazech od hranic pásma. Podle našich zkušeností je těžší obchodovat odrazy ve vodorovném pásmu než obchodovat odrazy v trendu, určitě je třeba si dávat pozor, aby měla cena dostatečný prostor pro pohyb a nevrátila se hned zpět proti nám.
Hranice pásma představují důležité cenové hladiny neboli support a resistanci. Ale i když je naše pásmo stagnace vodorovné, vždy je možné se podívat na širší kontext a zjistit, co dělala cena před tím, než začala stagnovat. A to buď ve stejném časovém rámci grafu, nebo vyšším.
Pak můžeme obchodovat v rámci pásma stagnace jen ve směru předchozího trendu, čímž si můžeme zvýšit úspěšnost obchodů. Protože stejně jako každý trend jednou skončí, jednou skončí i každá stagnace. A pokud nastala v rámci většího zřetelného trendu, je větší šance, že po definitivním prolomení hranice pásma bude trend pokračovat.
Stagnující cena tedy není něco, čemu se musí vždy, všichni a za všech okolností vyhýbat. Pokud cena osciluje v rámci rozumně velikého pásma, můžeme zkusit obchodovat i v rámci jeho hranic. Je to ale záležitost spíš pro pokročilejší obchodníky a jako vždy u binárních opcí platí, že je třeba si každou strategii nejdříve otestovat na historických datech (třeba v Metatraderu) a poté ověřit na demo účtu, než ji případně začneme obchodovat s vlastními penězi.