Jak obchodovat binární opce – 25. co si vzít z ostatních investičních nástrojů

Když obchodujete binární opce, těžíte z mnoha jejich výhod, které pramení z jejich vlastností. V první řadě je to absence potřeby chránit svoje obchody proti nepřiměřeným ztrátám, protože nikdy nemůžete ztratit více, než jste do obchodu investovali.

Tuto výhodu je pak dobré si uvědomit nejen z vlastního pohledu, ale také z pohledu trhů. Protože s cenami podkladových aktiv z drtivé většiny hýbou obchody uskutečněné prostřednictvím jiných obchodních nástrojů, u kterých obchodníci určují vstupy i výstupy z obchodů.

Ať už jsou to futures, spot Forex nebo třeba akcie, obchodníci musí vždy pomocí objednávek určit nejen svůj vstup do obchodu, ale také svůj výstup, což může být nejen v zisku, ale také ve ztrátě. To v praxi znamená, že do trhů umísťují své objednávky i pro uzavření pozic.

A proč je to dobré si to uvědomit? Protože s cenou samozřejmě hýbou nejen vstupní, ale i výstupní objednávky. Po pravdě trhu je v podstatě jedno, o jaký typ objednávky se z pohledu obchodníka jedná (vstup, výstup ve ztráte – stop loss, výstup v zisku – take profit), protože vždy jde jen o prodej nebo nákup určitého aktiva.

Cenová úroveň, kde byly nahromaděné obchodní příkazy na prodej coby stop lossy obchodníků, kteří spekulovali na vzestup.
Cenová úroveň, kde byly nahromaděné obchodní příkazy na prodej coby stop lossy obchodníků, kteří spekulovali na vzestup ceny.

Když například začnete obchod nákupem x kusů akcií firmy y, musíte ho ukončit prodejem stejného počtu akcií. Na trhu budete tedy v jednu chvíli vystupovat jako kupující (poptávka), podruhé jako prodávající (nabídka). A pokaždé tím ovlivníte cenu.

Uvědomění si této skutečnosti vám může pomoct i při obchodování binárních opcí. Protože mnoho obchodníků obchoduje různé cenové formace, odrazy, swingy a podobně, tak vy při tom víte, že budou své otevřené obchody chtít někdy také uzavřít. A to buď v zisku, nebo ve ztrátě.

Z toho vyplývá, že většinou na obou stranách od svých vstupů do obchodů budou mít objednávky (nebo je budou plánovat) na výstupy z obchodu, v protisměru na zastavení ztráty, po směru obchodu na uzavření v zisku.

V cenových pohybech pak lze vypozorovat prvky masového chování, a pokud například odraz nahoru nevyjde a cena začne klesat, můžete si často všimnout, že po proražení posledního lokálního dna pokles ceny akceleruje.

A to právě pro to, že došlo k proražení úrovně, kde byly nahromaděné stop loss (objednávky pro výstup ve ztrátě) příkazy obchodníků, tedy v podstatě prodejní příkazy neúspěšných long pozic.

Takové úrovně jsou zajímavé především pro velké hráče, ale my z nich můžeme samozřejmě těžit také. O tomto tématu napíšeme další články, protože je to poměrně rozsáhlé téma. Cílem toho dnešního je připomenout mechanismy ovlivňující cenové pohyby, na které spousta binárních obchodníků zapomíná, protože obchodují specifický nástroj.

One thought on “Jak obchodovat binární opce – 25. co si vzít z ostatních investičních nástrojů

  1. Zrovna testuji trhy pomocí order flow analýzy, a daří se mi takovéto situace (jako na tom obrázku) filtrovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *