Jak obchodovat binární opce – 3. Technická analýza

V tomto a následujících článcích se budeme zabývat technickou analýzou a širokými možnostmi, které nabízí pro budování strategií pro obchodování binárních opcí. Většina obchodníků využívá právě ji a s její pomocí se rozhoduje, kdy bude vstupovat do obchodů. Pokud zvolíte právě tuto strategii, pravděpodobně budete potřebovat nástroj pro zobrazování grafů zdarma.

Připomeňme, že u binárních opcí nemusíme řešit, jak budeme z obchodů vystupovat, nemusíme tedy hledat, kam bychom umístili své ochranné příkazy (stop loss) a výstupy se ziskem (také profit).

Technická analýza se zabývá studiem cenových pohybů a můžeme ji rozdělit do dvou skupin, které je samozřejmě možné kombinovat, a to analýza pouze ceny a analýza s pomocí indikátorů.

Analýza ceny – price action

TechnickaAnalyzaBinarniOpce
Trendová čára

Burza poskytuje v zásadě jen tři základní údaje: cenu, čas a obchodované objemy. Ty se zobrazují v cenových grafech různou formou, velmi populární jsou svíčkové grafy, ve kterých každá svíčka zachycuje otevírací cenu, uzavírací cenu a rozpětí cenového pohybu pro určitý časový interval (minuta, 5 minut, hodina a podobně).

Na svíčkových grafech pak může v rámci technické analýzy hledat různé formace – patterny, které s určitou pravděpodobností vedou k jistému vývoji ceny. Můžou to být například svíčky kladivo (hammer) nebo doji.

Na typu grafu nezávislým přístupem jsou pak klasické cenové formace, jako jsou dvojité odrazy, head and shoulders či třeba průrazy cenových úrovní.

A konečně jako třetí můžeme zmínit přístup či spíše pomůcku, kterou jsou různé čáry, které zakreslujeme do grafů. Existují dva druhy. Vodorovné čáry kreslíme na úrovních, na kterých dříve cena nějakým významným způsobem reagovala, tzn. že se od nich odrážela či je s obtížemi prorážela. Říkáme jim supporty a resistence.

Můžeme si ale také zakreslovat kolmé čáry podél ceny pohybující se nahoru nebo dolů, to jsou pak trendové čáry. U všech čar můžeme obchodovat odrazy a/nebo průrazy, záleží na tom, jak si strategii pro binární opce postavíme.

Indikátory

KlouzavéPrůměryBinárníOpce
Klouzavý průměr

Indikátory neboli ukazatele nejsou nic jiného než pomocné křivky zakreslené do grafů. Jak vznikají? Pomocí různých výpočtu z ceny, času a obchodovaných objemů, protože jak už jsme si řekli, burza jiná data neposkytuje.

Indikátorů je nesčetné množství, pro naše potřeby obchodování binárních opcí si je můžeme rozdělit na trendové a oscilátory. Nejpopulárnějším trendovým ukazatelem jsou klouzavé průměry, mezi hojně využívané oscilátory patří CCI nebo třeba RSI.

V dalších článcích si podrobně rozvedeme jednotlivé možnosti technické analýzy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *