Jak obchodovat binární opce – 9. multi time frame analýza

V dnešním díle seriálu o obchodování binárních opcí se podíváme na další typ analýzy, která vám může pomoci zvýšit úspěšnost vašich obchodů. Jedná se o multi time frame analýzu, neboli analýzu více časových rámců.

Časový pohled na trendy

multitameframe_binarniopce
Multi time frame analýza na binárních opcích, analyzujeme trendy na měnovém páru EUR/USD (zobrazeno v Metatraderu).

Jak jsme si už ukázali, cenové grafy ze všech trhů můžete sledovat v různých časových rámcích, kdy jedna vykreslená úsečka (svíčka) v grafu zachycuje cenový pohyb v libovolném časovém intervalu (1, 5, 15 minut atd.). Principem multi time frame analýzy je se na jeden trh dívat skrz několik časových rámců zároveň.

To znamená, že jako v příkladu na obrázku si můžeme otevřít třeba čtyři grafy s různými časovými rámci, v našem případě denní, půlhodinový, hodinový a čtvrthodinový graf, a sledovat, jaký trend převažuje na daném trhu, v našem případě EUR/USD.

I když se fantazii meze samozřejmě nekladou, obvykle postupujeme tak, že z vyšších časových rámců vyčteme trend a obchodujeme jen v jeho směru, přičemž vstupy do obchodů časujeme podle situace na nižších časových rámcích.

Když se vrátíme k našemu příkladu EUR/USD na obrázku, tak vidíme, že převažuje klesající trend, je patrný zejména na denním grafu. Čím jdeme na kratší grafy, tím méně je zřetelný, a to je hlavní výhoda multi time frame analýzy, pomáhá nám vidět globální obrázek.

Víme, že na EUR/USD převažuje posledních pár týdnů prodejní nálada, takže se jí budeme snažit využít. V závislosti na tom, jak obchodujeme binární opce, budeme časovat své vstupy. Záleží na konkrétním postupu, ale pokud budeme například obchodovat supporty a resistance, tedy významné úrovně, na kterých cena v minulosti silně reagovala, můžeme v našem příkladu uvažovat o vstupu při odrazu od bílé čáry na 15minutovém grafu.

Jedná se o poměrně silnou úroveň, od které se cena v minulosti odrážela, a i když se trend na rychlejším grafu nezdá silný, z vyšších časových rámců víme, že dlouhodobě převažuje na našem trhu prodejní nálada, proto uvažujeme jen vstupy na krátkou stranu, neboli dolů.

Další silnější odraz od této úrovně by nám proto dával slušnou šanci na úspěch, určitě v rámci procent, které potřebujeme pro ziskové obchodování binárních opcí.

Cenový pohled

Multi time frame analýza nám také může pomoci při identifikaci supportů a resistancí. V našem příkladu vidíme, že jsme si bílou čáru zakreslili na důležité cenové úrovni, která je patrná hned na třech časových rámcích, cena na ní zřetelně reagovala, tudíž je to resistance (místo odporu), kterou můžeme při obchodování binárních opcí využít.

Multi time frame analýza tedy sama o sobě není komplexním obchodním přístupem pro binární opce, na vhodné chvíle pro vstup do obchodů vám neukáže, na to k ní musíte něco přidat, ale může vám pomoci lépe číst trendy a zvýšit úspěšnost vašich vstupů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *