Jak obchodovat digitální opce u IQ Option

V tomto článku se podíváme, jak fungují nové digitální opce v nabídce brokera IQ Option.

Na úvod konstatujme, že tento článek neobsahuje investiční rady, pouze se věnujeme tomu, jak digitální opce fungují po technické stránce.

Co jsou digitální opce

Opce digitálníDigitální opce jsou binární opce s pevnou strike cenou. Někteří brokeři je nazývají Ladder binární opce (žebřík).

Při jejich obchodování si sami zvolíte, kterou úroveň podle vás cena překoná či nepřekoná, a zakoupíte příslušnou opci. Jelikož je tato vámi zvolená cena pevná, pohyblivá je návratnost. To je hlavní rozdíl vůči základním binárním opcím, u kterých je návratnost fixní, zatímco strike cena je vždy cena aktuální, která se hýbe až do okamžiku otevření obchodu.

U základních binárních opcí vždy odhadujete, jestli bude cena při vypršení splatnosti opce výš nebo níž, než je ta současná. U digitálních (ladder) opcí odhadujete, zda bude cena při vypršení splatnosti opce výš nebo níž než vámi zvolená cena.

To otevírá nové možnosti pro obchodní systémy. Například supporty a resistance můžete obchodovat jiným způsobem, než s opcemi binárními. Platí, že čím vzdálenější strike cenu zvolíte, tím vyššího zisku můžete dosáhnout, zároveň ale také stoupá riziko, že obchod bude neúspěšný.

Stejně jako všechny ostatní druhy opcí mají i ty digitální své výhody a nevýhody.

Výhody:

  • strike cena je vždy pevná, takže vám při vstupu do obchodu nehrozí žádné skluzy
  • návratnost může dosahovat až stovek procent u úspěšných obchodů
  • můžete nakoupit více různých opcí na stejné podkladové aktivum se stejnou splatností a s různými strike cenami a návratnostmi, což výrazně rozšiřuje možnosti pro obchodní strategie

Nevýhody:

  • strike cena je sice pevná, místo ní je ale proměnlivá návratnost
  • digitální opce vyžadují upravit obchodní systém, protože fungují trochu jinak
  • strategie pro digitální opce je těžší testovat na historických datech

Digitální opce jsou ze strany IQ Option zjevnou odpovědí na požadavky regulátora, který chce, aby opce s pevnou strike cenou nahradily ty současné. Uvidíme, jestli jeden druh nahradí druhý, nebo zda zůstanou v nabídce oba.

Jak obchodovat digitální opce

V následujícím videu uvidíte jak probíhá obchod s digitální opcí. Vše je možné si vyzkoušet na bezplatném demo účtu. Pokud digitální opce v nabídce ještě nevidíte, vyčkejte, IQ Option vám je zařadí časem.

Poznámka na závěr, jak jste si možná ve videu všimli, IQ Option se chystá zařadit mezi nabízené investiční nástroje také spot Forex, CFD a kryptoměny. Už teď nabízí binární opce a klasické opce. Až svoji nabídku zkompletuje avizovaným způsobem, bude patřit mezi největší na trhu.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *