Jak obchodovat digitální opce u IQ Option

V tomto článku se podíváme, jak fungují nové digitální opce v nabídce brokera IQ Option.

Na úvod konstatujme, že tento článek neobsahuje investiční rady, pouze se věnujeme tomu, jak digitální opce fungují po technické stránce.

Co jsou digitální opce

Opce digitálníDigitální opce jsou binární opce s pevnou strike cenou. Někteří brokeři je nazývají Ladder binární opce (žebřík).

Při jejich obchodování si sami zvolíte, kterou úroveň podle vás cena překoná či nepřekoná, a zakoupíte příslušnou opci. Jelikož je tato vámi zvolená cena pevná, pohyblivá je návratnost. To je hlavní rozdíl vůči základním binárním opcím, u kterých je návratnost fixní, zatímco strike cena je vždy cena aktuální, která se hýbe až do okamžiku otevření obchodu.

U základních binárních opcí vždy odhadujete, jestli bude cena při vypršení splatnosti opce výš nebo níž, než je ta současná. U digitálních (ladder) opcí odhadujete, zda bude cena při vypršení splatnosti opce výš nebo níž než vámi zvolená cena.

To otevírá nové možnosti pro obchodní systémy. Například supporty a resistance můžete obchodovat jiným způsobem, než s opcemi binárními. Platí, že čím vzdálenější strike cenu zvolíte, tím vyššího zisku můžete dosáhnout, zároveň ale také stoupá riziko, že obchod bude neúspěšný.

Stejně jako všechny ostatní druhy opcí mají i ty digitální své výhody a nevýhody.

Výhody:

  • strike cena je vždy pevná, takže vám při vstupu do obchodu nehrozí žádné skluzy
  • návratnost může dosahovat až stovek procent u úspěšných obchodů
  • můžete nakoupit více různých opcí na stejné podkladové aktivum se stejnou splatností a s různými strike cenami a návratnostmi, což výrazně rozšiřuje možnosti pro obchodní strategie

Nevýhody:

  • strike cena je sice pevná, místo ní je ale proměnlivá návratnost
  • digitální opce vyžadují upravit obchodní systém, protože fungují trochu jinak
  • strategie pro digitální opce je těžší testovat na historických datech

Digitální opce jsou ze strany IQ Option zjevnou odpovědí na požadavky regulátora, který chce, aby opce s pevnou strike cenou nahradily ty současné. Uvidíme, jestli jeden druh nahradí druhý, nebo zda zůstanou v nabídce oba.

Jak obchodovat digitální opce

V následujícím videu uvidíte jak probíhá obchod s digitální opcí. Vše je možné si vyzkoušet na bezplatném demo účtu. Pokud digitální opce v nabídce ještě nevidíte, vyčkejte, IQ Option vám je zařadí časem.

Poznámka na závěr, jak jste si možná ve videu všimli, IQ Option se chystá zařadit mezi nabízené investiční nástroje také spot Forex, CFD a kryptoměny. Už teď nabízí binární opce a klasické opce. Až svoji nabídku zkompletuje avizovaným způsobem, bude patřit mezi největší na trhu.

 

2 thoughts on “Jak obchodovat digitální opce u IQ Option

  1. Přišel jsem na způsob, jak zvýšit návratnost a snížit rizikovost, než je to u klasických binárních opcí. A opravdu to je i pro začátečníky. Je hlavní, abyste používali stejnou strategii a pomůcky, které u klasických opcí používáte. Nebudu zde vysvětlovat jaká strategie je funkční, hledejte vždy jen zdroje, které vás o této problematice něco naučí. Je nutné, abyste příliš neriskovali a byli jistí, že ta strike cena, kterou jste si zvolili bude překročena (nesázejte na hodnotu nižší než 100 procent). Digitální opce mají dlouhou expirační dobu a proto vsázejte jen když tato doba není moc krátká. Dále stačí už jen počkat, až bude strike cena dostatečně překročena a můžete svoji sázku předčasně ukončit a obdržet svůj zisk (nejlépe ji ukončete s 50 procenty a výše). Takto můžete zredukovat i své ztráty a to dokonce i 1 sekundu před expirační dobou. Pak je ještě ovšem možnost zredukovat své ztráty nebo přeměnit ztrátu na zisk zvolením další vhodné sázky. S touto strategií máte zaručenou návratnost, mnohem vyšší než u klasických opcí, a možnost ztráty je velmi nízká. A když nastane ztráta, tak ji můžete libovolně zredukovat a uzavřít obchod dřív, než se prohloubí, stejně jako můžete dříve zhodnotit svůj zisk.

    1. Ještě pro vysvětlení, vysoká šance na výhru tam je, protože vám stačí jen jediný okamžik, kdy se svíčka převýší přes zvolený strike price. U klasických binárních opcí musíte většinou čekat až do konce kvůli špatným hodnotám pro předčasný prodej a expirační doba je většinou krátká, tam totiž můžete být v zisku ale nikdy nevíte, co se každou sekundou stane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *