Jak postupovat, když vám broker dělá problémy

Broker nevyplácí penízeNejen při tradingu se můžete setkat s nepoctivostí, a proto neustále zdůrazňujeme důležitost výběru správného brokera, který je ověřený ostatními obchodníky. Pokud se vám přesto stane, že narazíte na brokera, který používá nekalé praktiky, je několik věcí, které můžete udělat.

Nekalé praktiky brokerů se dají rozdělit na dvě skupiny. Do té první spadají různé překážky, které záměrně kladou obchodníkům, aby je donutili prodělávat. Patří sem například manipulace s cenou, zamrzání obchodní platformy a podobně. Pokud na něco takového narazíte, můžete zkusit na to příslušného brokera upozornit a počkat, jestli situaci napraví, ale je velmi pravděpodobné, že nejlepším řešením nakonec bude odejít jinam. Pokud se problémy opakují, neztrácejte čas a změňte brokera, než ztratíte hodně peněz.

Druhá skupina nekalých praktik, na které můžete u brokerů narazit, se týká nakládání s penězi. Tím nejnepříjemnějším problémem samozřejmě je, pokud vám broker odmítá vyplatit peníze z vašeho účtu, když o ně zažádáte. Bohužel se to v binárních opcích děje a ne ojediněle. A jak postupovat v tomto případě?

Shromažďujte důkazy

Než se pustíte do sporu s brokerem, připravte se na něj. Pořiďte si co nejvíc důkazů, ať už jsou to snímky obrazovky, výpisy z obchodního účtu, e-maily, záznamy o převodech peněz nebo cokoliv jiného, co vám poslouží jako obraz skutečnosti a případně jako důkaz, že je pravda na vaší straně. Nikdy nevíte, k čemu se broker může uchýlit, a proto je třeba mít nejprve nashromážděné podklady, než se začnete hádat.

Pohrozte medializací

Pokud vám broker odmítá vyplatit vaše peníze, pohrozte mu, že se o svých zkušenostech podělíte se světem, že o svých problémech napíšete do mnoha velkých internetových diskuzních fór, a jmenujte je, například FXEmpire.com, Forexpeacearmy.com a podobně.

Pohrozte stížností příslušným úřadům

Každý broker má někde sídlo, a i když neuvádí, že je v příslušné zemi regulovaný, pořád je šance, že se zalekne stíhání místně příslušnými finančními orgány. A proto si najděte, kdo má v dané zemi na starost regulaci, a pohrozte, že si budete stěžovat regulačnímu orgánu. Pokud je váš broker regulovaný, máte tím ještě větší páku. Mnoho brokerů binárních opcí sídlí na Kypru, kde má regulaci na starost CySec.

Pohrozte trestním oznámením

Pokud žádné předchozí kroky nepomůžou, poslední možností je trestní oznámení.  To můžete podat Policii v České republice, i když se týká zahraniční osoby. Takže brokerovi řekněte, že jelikož vám odmítá vyplatit vaše peníze, podáte na něj trestní oznámení.

Vyjmenované kroky je nejlepší dělat postupně a tlak na brokera stupňovat. V každém případě se nenechte odradit, o své peníze bojujte a podělte se o zkušenosti s ostatními obchodníky binárních opcí.

2 thoughts on “Jak postupovat, když vám broker dělá problémy

  1. Dobrý den chci se zeptat na jednoho brokera a to je Zoomtrader. Mám totiž známého co tam obchoduje a je prý spokojený s tím že žádné problémy nebyly avšak tady jsem se dočetl že se mu mám vyhýbat jako čert kříži. V čem přesně jsou jeho nekalé praktiky?

    1. Dobrý den, na Zoomtradera si nám stěžovalo x lidí, že nevyplácí peníze, varovala před ním Česká národní banka, není nikde regulovaný, dokonce před regulací utekl do jiné země, atd., takže bych o něm skutečně ani na chvíli neuvažoval. http://opcebinarni.cz/zoomtrader

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *