Jak postupovat při přechodu na živý účet

Když dosáhnete uspokojivých výsledků při demování, nastane čas obchodovat se skutečnými penězi. V tom okamžiku je třeba zvýšené opatrnosti.

Pro začátek zopakujme, že pro učení se obchodování binárních opcí slouží demo účet, který nic nestojí a umožňuje simulaci obchodování s virtuálními penězi. Teprve až když dokážete obchodovat ziskově podle svých představ na demu, můžete přejít k obchodování na živém účtu se skutečnými penězi.

Co jste se nenaučili

Demo vám umožní si osvojit spoustu věcí, které úspěšných obchodník potřebuje. Patří mezi ně disciplína, trpělivost a zisková strategie. Jednu věc si ale při tréninku vyzkoušíte jen minimálně, a tím jsou emoce spojené s obchodováním.

Když nejde o skutečné peníze, vaše emoce nebudou tak silné, jako když začnete investovat své vlastní finanční prostředky. A s tím je třeba počítat, ze začátku s vámi budou cloumat emoce s každým pohybem ceny.

Proto začínejte s tou nejmenší možnou investicí na obchod, i kdyby to znamenalo menší riziko, než vám dovolují pravidla vašeho money managementu. Tzn. i kdybyste začínali s deseti tisíci dolarů, udělejte si pro začátek sérii obchodů po jednom dolaru (nebo kolik je minimum u vašeho brokera). Až poté začněte investice navyšovat podle pravidel.

Je totiž třeba se naučit zachovat klid, a to hlavně v případě ztrátových obchodů. Velké jásání ze zisků je také zbytečné.

Počítejte tedy s tím, že při přechodu na živý účet vás čeká další učení, je třeba zvládnout psychologii obchodování. Pokud ale svoji práci odvedete dobře na demu a budete se moct opřít o solidní strategii a statistiky z testů, bude se vám tento aspekt zvládat snadněji.

Stop loss na kapitál

Při přechodu na živý účet je dobré si dopředu a s chladnou hlavou stanovit jakousi záchranou brzdu v podobě mentálního stop lossu na obchodní kapitál. Z backtestů a demování byste měli vědět, jaké výsledky od své strategie můžete očekávat. Zisky vás nerozhodí, takže pracujete zejména s tím, jaké hrozí nejhorší scénáře.

Je třeba si říct, co budete ještě považovat za normální výkyvy v distribuci zisků a ztrát, a co budete považovat za problém či dokonce selhání strategie, které vás přiměje zastavit živé obchodování a vrátit se zpět k rýsovacímu prknu.

Řekněme například, že začnete obchodovat s 200 dolary. Z vašich testů například vyplyne, že poklesy kapitálu do 20 procent jsou normální. Takže si řeknete, že pokud klesne vaše equity o 30 nebo 40 procent, zastavíte živé obchodování a vrátíte se k testům. Kdybyste měli smůlu hned na začátku, tak by to vypadalo tak, že když chytnete sérii ztrát, která dovede váš účet na 140 (40% pokles) nebo 120 dolarů (50%pokles), tak prostě přepnete zpět na demo a pustíte se do analýzy svých obchodů a výsledků.

Tohle všechno je opravdu třeba si připravit předem a držet se toho, protože při živém obchodování budete pod vlivem emocí a mohli byste jednat iracionálně. Můžete zbytečně zastavit obchodování v rámci běžných výkyvů, nebo naopak pokračovat ve ztrátách i v situaci, kdy je zjevné, že je něco špatně.

Tato pravidla se stávají součástí obchodního plánu, takže pak doslova platí, že při obchodování jen mechanicky plníte svůj plán, který jste si připravili s chladnou hlavou.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *