Jak poznat potenciálně ziskovou strategii na binární opce

Na internetu je k dispozici spousta obchodních strategií a systémů pro binární opce, ale drtivá většina z nich je k ničemu. Jak se v nich zorientovat?

Pokud narazíte na obchodní strategiidiskuzním fóru, často se asi ani nejedná o záměr, ale bývá k ničemu, protože její autor nemá dostatečné zkušenosti. Udělá pár ziskových obchodů a myslí si, že už na to přišel, a podělí se světem. Sám ale brzy přijde na to, že se unáhlil.

Pokud dostanete nabídku na obchodní systém nevyžádanou poštou, je téměř jisté, že se jedná o podvod, který se vás bude snažit v první řadě dotlačit ke vkladu peněz na účet u vybraného brokera.

Jak tedy poznat strategii, která může potenciálně být dobrá?

V obecné rovině platí následující:

 • nikdo vám ji nevnucuje, ani vás jakkoliv nepřesvědčuje, že byste ji měli používat
 • její používání není podmíněno upsáním se konkrétnímu brokerovi a vkladem peněz na účet
 • autor ji neoznačuje přívlastky jako „nejlepší“, „nejziskovější“ apod.
 • autor o ni neříká, že si s ní „můžete vydělat až xxx korun“
 • pokud se jedná o ucelenou nabídku strategie (ani nemusí být placená), a nikoliv jen sdílení nápadu pro inspiraci, poskytuje ji subjekt, který má licenci na investiční poradenství od národního regulačního úřadu v zemi svého sídla

Co se týče samotné strategie, mezi základní rysy robustních systémů patří:

 • nejedná se jen o instrukce typu: když se překříží ukazatel x s ukazatelem y a ukazatel z překročí nulovou linku, nakupujte (nebo prodávejte)
 • komplexní popis podmínek pro vstupy do obchodů
 • popis obecných tržních podmínek, kdy strategie funguje nejlépe
 • výčet podkladových aktiv, na kterých funguje nejlépe
 • solidní statistiky výkonnosti za delší časové období včetně analýzy drawdownů
 • potřeba využití obchodníkova úsudku, tzn. nejedná se o čistě mechanický systém

Je třeba si uvědomit, že drtivá většina lidí, kteří umí nejen binární opce obchodovat ziskově, obchodují a vydělávají si peníze na svůj účet. Nemají potřebu ani touhu sedět někde v kanceláři a učit ostatní, dělat placená školení a podobně.

Vědí, že sdílení ziskové strategie s ostatními může ohrozit její ziskovost. Je to jako kdybyste něco vynalezli, nechali si to patentovat, a pak rozdávali práva k využití patentu zadarmo.

Můžou se najít světlé výjimky, ale těch skutečně bude jako šafránu. V tradingu platí víc než kde jinde, že kdo neumí, ten učí, a to za peníze, protože se obchodováním neuživí.

Proto zapomeňte na to, že si někde zadarmo stáhnete strategii a začnete s ní druhý den vydělávat. A pokud strategii dostanete až potom, co pošlete peníze na účet u určitého brokera, můžete si být jistí, že se jedná o podvod.

Takže jak na to

Říkáme to pořád dokola, trading je testování a učení, dokud nedosáhnete ziskovosti. Není nic špatného na čerpání inspirace na internetu, ale základy úspěchu tkví ve vlastní práci. V Metatraderu můžete testovat na historických datech, na demo účtu pak můžete zadarmo a bez rizika trénovat a ověřovat své nápady.

Cokoliv kde najdete na internetu, podstupte vlastnímu ověřování v testech. A věřte jen tomu, co jste si sami natestovali. Touto cestou se můžete dopracovat ke skutečně ziskové strategii, které budete rozumět a věřit, což je pak velmi důležité při přechodu na obchodování se skutečnými penězi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *