Jak poznat potenciálně ziskovou strategii na binární opce

Na internetu je k dispozici spousta obchodních strategií a systémů pro binární opce, ale drtivá většina z nich je k ničemu. Jak se v nich zorientovat?

Pokud narazíte na obchodní strategiidiskuzním fóru, často se asi ani nejedná o záměr, ale bývá k ničemu, protože její autor nemá dostatečné zkušenosti. Udělá pár ziskových obchodů a myslí si, že už na to přišel, a podělí se světem. Sám ale brzy přijde na to, že se unáhlil.

Pokud dostanete nabídku na obchodní systém nevyžádanou poštou, je téměř jisté, že se jedná o podvod, který se vás bude snažit v první řadě dotlačit ke vkladu peněz na účet u vybraného brokera.

Jak tedy poznat strategii, která může potenciálně být dobrá?

V obecné rovině platí následující:

 • nikdo vám ji nevnucuje, ani vás jakkoliv nepřesvědčuje, že byste ji měli používat
 • její používání není podmíněno upsáním se konkrétnímu brokerovi a vkladem peněz na účet
 • autor ji neoznačuje přívlastky jako „nejlepší“, „nejziskovější“ apod.
 • autor o ni neříká, že si s ní „můžete vydělat až xxx korun“
 • pokud se jedná o ucelenou nabídku strategie (ani nemusí být placená), a nikoliv jen sdílení nápadu pro inspiraci, poskytuje ji subjekt, který má licenci na investiční poradenství od národního regulačního úřadu v zemi svého sídla

Co se týče samotné strategie, mezi základní rysy robustních systémů patří:

 • nejedná se jen o instrukce typu: když se překříží ukazatel x s ukazatelem y a ukazatel z překročí nulovou linku, nakupujte (nebo prodávejte)
 • komplexní popis podmínek pro vstupy do obchodů
 • popis obecných tržních podmínek, kdy strategie funguje nejlépe
 • výčet podkladových aktiv, na kterých funguje nejlépe
 • solidní statistiky výkonnosti za delší časové období včetně analýzy drawdownů
 • potřeba využití obchodníkova úsudku, tzn. nejedná se o čistě mechanický systém

Je třeba si uvědomit, že drtivá většina lidí, kteří umí nejen binární opce obchodovat ziskově, obchodují a vydělávají si peníze na svůj účet. Nemají potřebu ani touhu sedět někde v kanceláři a učit ostatní, dělat placená školení a podobně.

Vědí, že sdílení ziskové strategie s ostatními může ohrozit její ziskovost. Je to jako kdybyste něco vynalezli, nechali si to patentovat, a pak rozdávali práva k využití patentu zadarmo.

Můžou se najít světlé výjimky, ale těch skutečně bude jako šafránu. V tradingu platí víc než kde jinde, že kdo neumí, ten učí, a to za peníze, protože se obchodováním neuživí.

Proto zapomeňte na to, že si někde zadarmo stáhnete strategii a začnete s ní druhý den vydělávat. A pokud strategii dostanete až potom, co pošlete peníze na účet u určitého brokera, můžete si být jistí, že se jedná o podvod.

Takže jak na to

Říkáme to pořád dokola, trading je testování a učení, dokud nedosáhnete ziskovosti. Není nic špatného na čerpání inspirace na internetu, ale základy úspěchu tkví ve vlastní práci. V Metatraderu můžete testovat na historických datech, na demo účtu pak můžete zadarmo a bez rizika trénovat a ověřovat své nápady.

Cokoliv kde najdete na internetu, podstupte vlastnímu ověřování v testech. A věřte jen tomu, co jste si sami natestovali. Touto cestou se můžete dopracovat ke skutečně ziskové strategii, které budete rozumět a věřit, což je pak velmi důležité při přechodu na obchodování se skutečnými penězi.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *