Jak si vedly kryptoměny v prvním pololetí 2018

Kryptoměny 2018
Jak si kryptoměny stojí vůči svým historickým maximům (ATH).

První pololetí letošní roku je minulostí a z pohledu kryptoměn nebylo zrovna veselé.

Pokud jste se k investicím do kryptoměn nechali zlákat na základě obrovských zisků, kterých dosáhly v loňském roce, jste teď asi velice zklamaní. Jinými slovy začátek roku nebyl vhodný okamžik na nákup. Tedy z krátkodobého pohledu a optiky prvního pololetí, dlouhodobě to problém být vůbec nemusí.

Zatímco loni kryptoměny zhodnotily o tisíce procent, letos v prvním pololetí ztratily desítky procent. Některé měny měly své historické vrcholy už na konci loňského prosince, jiné se na ně dostaly až začátkem ledna, ale pak nastaly masivní propady.

Z aktuální první dvacítky je na tom nejhůře NEM, který od svého maxima ztratil 91 procent. Naopak nejlépe si vedl binance coin, který odepsal „jen“ 41 procent ze svého lednového maxima.

Pokud hodnocení rozšíříme na top 50 kryptoměn, bitcoin diamond byl nejhorší, ztratil více než 97 procent hodnoty. Nejméně ztrátovým zůstává binance coin.

Jak je vidět, první pololetí bylo z pohledu kryptoměn opravdu divokou jízdou. Pro někoho to znamenalo velké ztráty a vynucené opuštění obchodních pozic, jiní drží a věří v lepší zítřky, zatímco někteří dokonce současnou situaci využívají pro nákup a akumulaci kryptoměn.

Náš názor je takový, že první pololetí z hlediska vývoje cen bylo nepříjemné, ovšem je třeba hlubšího pohledu. Spousta kryptoměn udělala významný pokrok na straně reálného nasazení, leckdy i komerčního, objevila se řada nových partnerství, nových investičních fondů a dalších pozitivních věcí.

Z hlediska fundamentální analýzy bylo podle nás první pololetí pro kryptoměny to nejlepší v historii. Čím dál více tradičních hráčů na finančních trzích uznává jejich potenciál a předpovídá jim velkou budoucnost.

Proč to ceny zatím neodrážejí? Musíme se opakovat, ale obchodování zatím stále dominují spekulace. Kryptoměny jsou v drtivé většině nakupovány a prodávány s vidinou zisku, ať už brzkého nebo vzdáleně budoucího.

Skutečná poptávka kvůli reálnému užitku je zatím na naprostém minimu a likvidita trhů je velmi nízká. Zůstáváme přesvědčeni o tom, že cenové pohyby kryptoměn v prvním pololetí byly dány především manipulacemi velkých hráčů s cílem srazit všechno dolů a nakoupit za málo.

Proto si také myslíme, že dříve nebo později opět přijdou růsty, otázkou jen je, kdy to bude, jestli už letos, nebo až příští rok. Pomoct tomu samozřejmě může případné brzké komerční nasazení rozličných kryptoměn.

Že trhy vyspěly, se pak pozná podle toho, že se jednotlivé kryptoměny nebudou většinu času hýbat společně jako doposud, ale cena každé z nich bude odrážet její jednotlivé úspěchy či nezdary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *