Jak správně testovat na demu

demoČasto zdůrazňujeme, že přípravu na obchodování binárních opcí je třeba podstoupit na testovacím účtu s virtuálními penězi. Při tom je třeba se řídit určitými pravidly, které shrneme v tomto článku.

V první řadě potřebujete na testovací obchodování demo účet, na kterém vám broker poskytne zůstatek virtuálních peněz. To je jediný rozdíl vůči účtu skutečnému, vše ostatní je stejné, tedy hlavně ceny a realizace obchodů.

Začít demovat bez strategie má smysl jen na chvíli, abyste si vyzkoušeli obchodní platformu a dobře pochopili, jak binární opce fungují. Pak je potřeba si připravit strategii pomocí testů na historických datech.

To znamená, že procházíte historii grafů a najdete si situace, které dokážete obchodovat s potřebnou úspěšností. Strategii formulujete pomocí pravidel, a teprve když vám vychází dobře v historických testech, přichází na řadu řádné demování.

Při něm je třeba se chovat naprosto stejně, jako by šlo o skutečné peníze. Žádné „kdyby“ nebo „měl(a) jsem“ si do obchodního deníku nemůžete zapsat jako uskutečněný obchod. Zároveň nemůžete jen kontrolovat grafy zpětně za daný den, zapisovat si obchody, které byste vzali, a považovat to za demování.

Zkrátka si musíte odsedět ten čas před monitorem a počítají se jen ty obchody, které skutečně vezmete. Samozřejmě, může docházet k chybám, které si zapíšete do obchodního deníků, abyste odlišili, jestli je problém se samotnou strategií nebo s vámi.

Počítejte s tím, že zpočátku budou přicházet chyby a nebudete svůj obchodní plán realizovat tak, jak jste si předsevzali. To je normální, jedním z cílů demo obchodování je se naučit svoji strategii obchodovat podle plánu. Druhým cílem je ověřit její ziskovost.

Ve chvíli, kdy dokážete konzistentně obchodovat svůj plán, přichází na řadu srovnání s výsledky z testů. Chce to uskutečnit alespoň desítky obchodů a podívat se, jestli odpovídají očekávání, která vzešla z testů. Pokud ano, doporučujeme dalších pár desítek obchodů demovat, a pokud se nic nezmění, můžete opatrně přejít na investování skutečných peněz.

Pokud se výsledky výrazně liší, opět ještě chvíli demujte, abyste eliminovali nebo potvrdili možnost, že se jedná o běžnou statistickou odchylku. V lepším případě se výsledky zlepší, v horším případě budete muset zpět k testům na historických datech, hledat příčiny odlišných výsledků a celý proces opakovat.

Na závěr zopakujme jednu starou tradingovou pravdu: pokud nedokážete ziskově obchodovat na demu, na skutečném účtu určitě také ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *