Jak vydělávat na kryptoměnách, i když ceny klesají

Bitcoin shortPokud v době klesajících cen nechcete stát stranou trhů a raději byste obchodovali, máte možnost.

Pravděpodobně nejrozšířenější obchodní strategií pro kryptoměny doposud bylo nakoupit a držet, dokud hodnota nedosáhne očekávané úrovně, abychom prodali se ziskem.

Na takové strategii samozřejmě není nic špatného, pokud je podložena řádnou analýzou. A zřejmě je to pořád ten nejlepší přístup pro většinu lidí, ostatně dlouhodobé investování je strategie, kterou například využívá Warren Buffett na akciích.

Pokud ovšem chcete spekulovat i na poklesy cen kryptoměn, takový přístup už nevyužijete, protože abyste mohli kryptoměnu prodat, nejdříve ji musíte vlastnit. Jinak řečeno otevírat krátké (short) pozice prostě na běžné kryptoměnové burze nemůžete.

Vyřešit se to dá tak, že bude obchodovat kryptoměnové deriváty u brokera. Ten vám umožní spekulovat jak na růst, tak i na pokles ceny, aniž byste danou kryptoměnu museli skutečně vlastnit.

Do takového obchodování se ale pouštějte až po řádných testech na demo účtu. Musíte si připravit a ověřit strategii.

Obchodování derivátů pak může svádět k velmi krátkodobým obchodům, což je podstatně těžší dotáhnout do ziskové podoby.

Je to něco jako když obchodujete binární opce nebo Forex, možností máte prakticky nekonečné množství a je na vás, abyste svůj obchodní přístup vyladili do ziskové podoby.

Dokonce je možné kombinovat obchodování derivátů s přímým obchodováním kryptoměn. Pokud nějakou kryptoměnu dlouhodobě držíte a chcete se zajistit proti poklesům, můžete u brokera otevřít krátkou pozici, která pro vás bude představovat hedging dlouhé pozice na dané kryptoměně.

Nezapomeňte, že ať už budete obchodovat jakýmkoliv způsobem, peníze můžete vydělat, ale i prodělat, takže buďte opatrní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *