Jaká mít reálná očekávání při obchodování binárních opcí

Když se chcete pustit do investičního obchodování, je důležité mít reálná očekávání. V opačném případě zbytečně zvyšujete šanci na neúspěch.

Smůlou binárních opcí je, že se na ně nabalují podvody. Mnoho lidí se o tomto investičním nástroji dozví jen díky podvodníkům, jako jsou Martin Kollár nebo Jan Šrámek. A ti jim slibují desítky nebo stovky tisíc korun hned v prvním měsíci.

Začít obchodovat s vkladem pár tisíc korun a vydělat během měsíce desetinásobek? To je extrémně nepravděpodobné. Pokud by se vám to podařilo, bylo by to obrovské štěstí a náhoda, které se vám nepodaří zopakovat. A pravděpodobně byste museli obchodovat s nepřiměřeným rizikem.

Mnohem reálnější a správný scénář je, že si na začátku otevřete demo účet, začnete na něm testovat, a v prvním měsíci se k obchodování s vlastními penězi ani nedostanete.

Nečekejte, že od někoho převezmete strategii popsanou několika pravidly, a budete ji od začátku obchodovat ziskově. A už vůbec ne automatizovaný obchodní systém, který je zadarmo, ty prostě nefungují.

To ovšem neznamená, že se máte zříkat inspirace zvenčí. Klidně si vezměte jakoukoliv strategii z internetu, otevřete si Metatrader, a podívejte se na historických datech, jaké by měla výsledky. To je první krok, který byste měli dělat s každou strategií / obchodním systémem. Pokud výsledky vypadají dobře, začněte testovat na demu.

Pravděpodobnější ale je, že cokoliv převezmete zvenčí, bude chtít úpravy a přizpůsobení. A kolikrát to ani nemusí být velké změny, aby se poměrně výrazně změnily obchodní výsledky. Obchodování jen při jasných cenových pohybech, omezení obchodních hodin, obchodování jen na důležitých cenových úrovních… To je jen několik málo možností, jak zlepšit výsledky.

Touto prací pak sami dospějete k závěru, že prostě není možné vydělávat stovky a více procent měsíčně. Alespoň ne dlouhodobě.

Podle našich zkušeností platí nepřímá úměra mezi počtem obchodů a jejich procentuální úspěšností. To abyste si nemysleli, že zisky jednoduše nahoníte větším počtem obchodů.

Jinak řečeno obvykle platí, že čím větší počet obchodů strategie generuje, tím bývá jejich úspěšnost nižší. Takže systém, který vám vygeneruje 50 signálů za den, podle našich zkušenosti dobrý nebude. Bavíme se tu o jedné strategii, o jednom typu obchodních vstupů. Samozřejmě můžete kombinovat více vstupů /strategií.

Ale věřte nám, že pro začátek budete rádi, když se vám podaří sestavit jednu ziskovou strategii, která se dá obchodovat dlouhodobě.

A teď k tomu, co vždy zajímá každého nováčka nejvíce, tedy jaké zhodnocení můžete očekávat. Pro začátek počítejte s tím, že když budete v testech budovat strategii, budete se postupně zvedat z 50procentní úspěšnosti obchodů, tedy ze ztrát.

Až budete mít vypilovanou ziskovou strategii, jednotky procent měsíčně budou úspěchem. Buďme ale upřímní, málokdo se s takovou ziskovostí spokojí, protože by trvalo relativně dlouho se dopracovat k částkám, které by znamenaly slušný příjem. To samozřejmě za předpokladu, že většina lidí nemůže začít obchodovat s milionem korun.

Proto budete chtít své výsledky dál zlepšovat, a to možné je. Pokud se dlouhodobě dostanete nad 10procentí zhodnocení kapitálu měsíčně, oslavujte, protože s tím se dá už celkem rychle a slušně zbohatnout. Desítky procent měsíčně jsou podle našich zkušeností a informací opravdu maximem, na které můžete dlouhodobě cílit, pokud se vám bude skutečně dařit. Očekávat více by bylo nereálné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *