Jaké binární opce obchodovat

binarniopcehighlow
Když nevíte, s High/Low binárními opcemi chybu neuděláte.

Poslední dobou se nám množí dotazy, jaký druh opcí je nejvhodnější/nejlepší/nejvýhodnější pro obchodování, a to nejen pro začátečníky. Tomuto tématu jsme se sice už částečně věnovali v článku Druhy binárních opcí podle stylu obchodování, ale evidentně si zaslouží doplnit. A to proto, že dopředu nemusíte mít jasno, jakým stylem budete binární opce obchodovat.

Tato problematika se dá shrnout univerzální odpovědí, že když nevíte, jaké binární opce si vybrat, obchodujte High/Low (nahoru/dolů). Má to hned několik důvodů. Jedná se o základní druh, který binární opce proslavil a nese všechny jejich hlavní výhody, především tedy potřebu minimálního pohybu ceny v kombinaci s širokou nabídkou splatností, od jedné minuty až po týdny.

Klíčové je, že stačí ten nejmenší pohyb ceny správným směrem, a dosáhnete plného zisku. Pokud se cena nehne, skončíte na nule. Jen když se bude na špatné straně, inkasujete ztrátu.

U High/Low opcí navíc dosáhnete nejvyšší návratnosti, až 85 % u krátkodobých, což se vyrovná obchodování jiných nástrojů s RRR (poměr rizika a návratnosti) 1:1, když vezmeme v úvahu absenci jakýchkoliv poplatků a spreadů (cenový rozdíl mezi nabídkou a poptávkou).

Pro srovnání, když budete obchodovat opce s návratností 85 %, bude vám stačit úspěšnost obchodů 55 %, abyste byli v plusu, zatímco u opcí s 70% návratností budete potřebovat už 59% úspěšnost, abyste byli v zelených číslech.

Ta čtyři procenta sice nejsou na první pohled propastná, ale když budete do každého obchodu investovat 100 dolarů a budete mít 55% úspěšnost, tak s opcemi se 70% návratností budete po pouhých 10 obchodech v mínusu 65 dolarů, zatímco s opcemi s 85% návratností bude 17,5 dolaru v plusu. Takže ztráta 1300 korun nebo zisk 350 korun. A rozdíl mezi ztrátou a ziskem spočívá i v nemalých dopadech na psychiku.

U opcí High/Low bychom ale nedoporučovali jejich krátkodobé varianty se splatností jedné nebo dvou minut. Zpravidla nabízejí nižší návratnost, navíc je u nich těžší dosáhnout dobré úspěšnosti obchodů.

Ostatní druhy binárních opcí nejsou nepoužitelné, ale ve většině případů potřebujete mít už nějaké zkušenosti, abyste se mohli kvalifikovaně rozhodnout, jestli se do vašeho portfolia hodí.

13 thoughts on “Jaké binární opce obchodovat

 1. Dobrý den,

  mohu se zeptat, jak bylo vypočítáno, že při úspěšnosti 59% na 10 obchodů s investicí 100 dolarů na každý obchod bude při obchodování opcí se 70% návratností ztráta 65 dolarů? Viz citace části tohoto článku: „Ta čtyři procenta sice nejsou na první pohled propastná, ale když budete do každého obchodu investovat 100 dolarů a budete mít 59% úspěšnost, tak s opcemi se 70% návratností budete po pouhých 10 obchodech v mínusu 65 dolarů, zatímco s opcemi s 85% návratností bude 91,5 dolaru v plusu.“

  Jestliže z 5,9 obchodů se 70% návratností, do každého obchodu jsem investoval 100 dolarů, budu brát zisk (tzn. 5.9 * 70 dolarů = 413 dolarů), tak i potom, co ze 4,1 obchodů o investici přijdu (tzn. přijdu o 410 dolarů), budu neustále v zisku 3 dolary.

 2. Dobry vecer, mam dojem ze cele obchodovanie je na nahodu. Zbytocne uhadnem trend, ked ten sa pocas 15 minut do uzavierky ked sa uz neda obchodovat este trikrat zmeni. Uhadnut zo samotneho grafu, ako dlho vydrzi trend, a teda ci sa oplati vstupit do obchodovania, sa mi zda nemozne.. podla coho by sa to dalo odhalit?

 3. Dobrý den,
  Byl bych vám moc vděčný kdyby jste mi řekl váš názor na to, co si myslíte o softvéru který
  vymyslel Pavel Kováč.Název tohoto systéme je BinaryBotPro, který má údajně tu funkci, že sám vyhledá vhodné obchody, které má obchodník obchodovat.Zdá se mi to tak jednoduché až je to podezřelé.Pokud je to tak jednoduché tak proč to nedělá každý? Děkuji vám za váš názor a zároveň posílám odkaz na stránku Pavla Kováče.Přeji klidné dny.

   1. Dobrý večer,
    Zdovolením sem kopíruji to co mi poslali, když jsem se ptal podrobněji a záměrně najivně jestli ten softver opravdu funguje.Vy s tímto softverem tedy nemáte žádné zkušenosti nebo s podobnými?I když zní o samozřejmě logicky, protože kdo by tento systém vynalezl tak by to asi nedával takto do oběhu,Nemyslíte ? Děkuji za vaši reakci a přeji hezky zbytek dne.

    Dobrý den,

    PROSÍM, ujistěte se, že se nyní zaregistrujte
    u brokera a připojíte si svůj obchodní účet!
    Pokud jste v České republice, pak, prosím,
    klikněte zde a založte si svůj účet na Anyoption.

    Anyoption je nejlepší broker pro české klienty,
    se kterým funguje tento software!

    Většina z vás to už ví, ale je pořád pár lidí, kteří ještě musí
    zjistit úžasný potenciálalgoritmu systému BinaryBotPro!
    Zahájili jsme testování více než 600 nejprodávanějších systému
    pro binární opce a BinaryBotPro mělNEJLEPŠÍ výkon.
    Naši beta testeři vydělávají více než 1600 € ZA JEDINÝ DEN!

    Zaregistruje se na výše uvedeném odkazu hned teď…
    Děkujeme a pojďte vydělat balík!
    Tým systému BinaryBotPro
    —————————————————–
    PS: Máte 90 dní na to, abyste používali tento software bez jakýchkoliv omezení. Ujistěte se, že nepromarníte tyto peníze!

    Čas jsou peníze,Benjamin Franklin

     1. Moc vám děkuji jste velice laskavý

 4. Dobrý den,
  Ve vašem manuálu operujete pojmy: Návratnost, úspěšnost a zelená čísla.
  Mám otázky k tomuto:
  Návratnost je „pevně daná“, nebo se dá ovlivnit, třeba výší vkladu?
  Vnímám to tak, že pokud zvolím dobu expirace 15 minut,může být návratnost 85 %.
  Pokud zvolím třeba dobu expirace 2 minuty,60 sekund, tak návratnost oproti příkladu výše „klesne“ na 70 %.
  Z toho usuzuji, že „trefit“ výsledek u opce s 15 minutovou expirací je „těžší“ než u opce 60 sekundové, proto je toto „odměněno“ vyšší návratností, tedy 85 % oproti 70%.
  Uvažujete tedy v manuálu vztah mezi úspěšností a návratností, tak aby se vše dostalo do zelených čísel.
  Viz zde:
  „Pro srovnání, když budete obchodovat opce s návratností 85 %, bude vám stačit úspěšnost obchodů 55 %, abyste byli v plusu, zatímco u opcí s 70% návratností budete potřebovat už 59% úspěšnost, abyste byli v zelených číslech.“

  Je z hlediska definice úspěšnosti nějaké přesné vyjádření?
  Co určuje úspěšnost,dejme tomu při deseti obchodech!
  Jinak řečeno je výčet faktorů, které určují úspěšnost „konečný“?
  Pokud by to bylo v závislosti na výběru podkladových aktiv, ukažte prosím jak rozložit 1000 USD po 100 USD na každý jednotlivý „vklad“.
  Rád bych slyšel, že optimální porfolio má obsahovat tři měnové páry, pak třeba zlato k USD, a ropu k USD.
  Je mi jasné, že úspěšnost u jednotlivého „vkladu“ obchodu odvisí od toho, zda se „trefím“ do ceny UP nebo Down.
  Ovšem že by celodenní úspěšnost byla jen součtem dílčích úspěšností, a nehrálo zde roli ještě něco jiného?
  Pak z toho hlediska by asi bylo jedno, jaká podkladová aktiva vyberu.
  Chci začít UP/Down opce, ale hledám aktiva, jenž sledovat, tak aby jedno vysvětlovalo druhé.
  Mám si tedy vybrat aktiva, kde je jejich vztah víceméně historicky daný, třeba negativní korelace zlato a akcie?
  Mám pocit, že jsem si částečně i odpověděl, ale přesto, dáte mi výčet „faktorů“, které určují úspěšnost?
  A uvažujme deset 100 USD obchodů za den, ok?
  Dík, Petr Koudelka

  1. Dobrý den, co se týče první části otázky, tak návratnost je pevně daná, nijak ji neovlivníte, je to fixní nabídka. Mohlo by se sice zdát, že čím vyšší návratnost, tím těžší je udělat úspěšný obchod, ale naše zkušenosti jsou opačné. Nejtěžší jsou minutové opce, lépe se obchodují binární opce se splatností 5 až 30 minut. Co se týče druhé části otázky tak se mi zdá, že na to chcete jít matematicky. To je zřejmě také možné, ale přijde mi to zbytečně „vědecké“, cílem je prostě odhadnout směr pohybu ceny, takže hledáme vstupy na trzích, které trendují.

   1. Dobrý den,
    článek dobrý, jen maličkost – u opcí s 85% výnosem potřebujete pro ziskový trading winrate ne nad 55%, ale stačí nad 54%. Výpočet: 100/(100+85) = 54,05%

    Možná bych doplnil větu „budete po pouhých 10 obchodech v mínusu 65 dolarů“ dvěma slovy: „v průměru“. V reálu nemůžete skončit na 65 dolarech – když si to tak vezmete, buď vyděláváte 70 nebo proděláváte 100, no ale když různě sčítáte/odčítáte celá čísla 70 a 100, tak vám nikdy nevyjde na konci pětka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *