Jaké triky používají brokeři binárních opcí, aby vás obrali o peníze

Podvody brokerůSvět binárních opcí je bohužel stále plný firem, které pod rouškou brokerů okrádají lidi o peníze. Podívejme se na triky, které používají.

Web Opcebinarni.cz vedeme už více než čtyři roky, a za tu dobu se na nás obrátilo už mnoho lidí, kteří peníze obchodováním vydělali, ale také ti, kteří je prodělali. Pak jsou tu ale tací, kteří peníze neprodělali vlastním obchodováním, ale stejně o ně přišli.

Když pomineme možnost, že natrefíte na podvod s obchodním systémem na binární opce, nebezpečí představují také neregulovaní brokeři. I když o níže uvedených praktikách jsme v minulosti slyšeli i u několika regulovaných společností, ale ty byly v menšině. Se zpřísňující regulací pak máme dojem, že se níže popsané špinavosti stávají výhradní záležitostí neregulovaných brokerů.

Slib zisku

A jaké praktiky tedy podvodní brokeři používají? Základem je samozřejmě slib zisku, protože o peníze jde při obchodování v první řadě.

Většinou to probíhá tak, že vás zaměstnanec brokera kontaktuje a slíbí vám, že když budete obchodovat podle jeho rad, budete vydělávat peníze. Často tento slib bývá spojen s tím, že pokud chcete dostávat ziskové obchodní tipy, musíte na účet vložit poměrně hodně peněz (obvykle tisíce dolarů), abyste dosáhli na VIP/Exkluzivní členství.

Triky

Slib peněz zadarmo u spousty lidí vyvolá podezření, proto podvodní brokeři využívají celou řadu triků, jak vás přesvědčit, abyste na účet opravdu vložili požadovanou velkou sumu. Můžou vám například říct, že vám dokáží ziskovost svého systému.

V takovém případě vám dají přístup třeba na demo účet, kde opravdu uvidíte zisky, když budete jejich signály obchodovat. To demo ale bude falešné, nebude pracovat s reálnými cenami, takže zisky budou umělé.

Stejný trik můžou využít u reálného účtu, na kterém budete mít svůj menší vklad. Řeknou vám, že si vše můžete vyzkoušet na menších částkách. A skutečně, na menších částkách uvidíte zisky. Jenomže opět, budou to zisky falešné založené na nereálných cenách. Pokud je budete chtít vybrat, menší podvodníci vám to nedovolí a zlomí nad vámi hůl, větší podvodníci vám to umožní v naději, že pak opravdu uvěříte a zpět vložíte na účet mnohem víc peněz.

Dalším pseudo-důkazem ziskovosti jejich obchodního systému můžou být výpisy z účtů jiných obchodníků, na kterých uvidíte velké zisky. Ale ty výpisy budou samozřejmě zfalšované.

Nejšpinavější hra

Jak vás připraví o penízeAť už se jim podaří vás přesvědčit k velkému vkladu či nikoliv, v průběhu celé interakce může podvodný broker vyvíjet větší či menší nátlak na to, abyste mu sdělili číslo své platební karty, případně abyste mu umožnili vzdálený přístup do vašeho počítače přes sdílení plochy a podobně.

Cíle to má dva. Ten první je zjistit, kolik asi máte peněz, a z toho vyvodit, kolik by od vás mohli získat převodem na účet. Pokud se jim podaří získat od vás přímo číslo platební karty nebo přímý přístup do počítače, pak se můžou pokusit o převody peněz (druhý cíl), se kterými nebudou mít váš plný souhlas. V řadě případů prostě začnou strhávat peníze z vaší platební karty.

Slyšeli jsme také o případech, kdy přes vzdálený přístup zadají přes vaše elektronické bankovnictví příkaz k převodu peněz. To samozřejmě nemůžou udělat úplně bez vaší spolupráce, protože se do elektronického bankovnictví musíte nejdříve přihlásit a pak příkaz potvrdit heslem či SMS kódem. Ale někteří lidé jsou bohužel váhaví a nechají se zmanipulovat do potvrzení takto zadaných převodů peněz.

Jak to končí

Asi tušíte, že pokud máte co dočinění s brokerem, který používá výše uvedené praktiky, tak své peníze už těžko někdy uvidíte, pokud se dostanou na jeho účet. A tak to samozřejmě ve skutečnosti je. Někteří lidé takto přišli i o desítky tísíc dolarů, úplnou výjimkou nejsou ani ztráty ve stovkách tisíc dolarů.

Ale můžete být svědky spousty tanečků, které kolem toho nastanou. Takže například někteří brokeři vás prostě začnou ignorovat, jakmile usoudí, že od vás víc peněz na vkladech už nezískají. Jiní můžou reagovat na vaše e-maily či telefonáty a vymýšlet si všelijaké výmluvy, proč peníze nemáte zpátky (musí se potvrdit převod peněz, peníze jsme už poslali ale…, zrovna byly nepříznivé tržní podmínky atd.).

Jakmile vložíte velké peníze na účet, někteří brokeři se už ani nesnaží předstírat a prostě vás už nikdy nenechají nic vybrat. Jiní vás nechají obchodovat podle obchodních signálů, které vám peníze prodělají. A to buď tak, že prostě bude nefunkční jejich strategie, nebo se k tomu ještě přidá zmanipulovaná obchodní platforma, aby se vynulování vašeho účtu urychlilo.

Ty drsnější podvodníci pak ještě budou mít žaludek na to vám říkat, že i když jste s nimi právě prodělali tisíce dolarů, měli byste na účet znovu vložit další peníze, protože to byla prostě smůla a teď už s nimi určitě vyděláte, získáte zpět ztracené peníze a pak přijdou zisky. Asi netřeba zdůrazňovat, že takhle vás budou obírat o peníze dál a dál, dokud je budete vkládat na obchodní účet.

Jak se chránit

Zastáváme teorii, že pokud někdo umí vydělávat burzovním obchodováním, vydělává si peníze na svůj účet a nesedí v kanceláři jako zaměstnanec brokera, který „zadarmo“ radí klientům, jak vydělávat peníze. Z toho vyplývá naše přesvědčení, že broker vám peníze nevydělá. Úloha brokera je jiná, má umožnit obchodování, spojuje nabídku a poptávku.

Podle nás je tedy na místě odmítat všechny nabídky, a to nejen od brokerů, že vám někdo „zadarmo“ vydělá peníze díky své strategii (která je stejně vždy podmíněna vkladem na účet u konkrétního brokera).

Případně si můžete takové obchodní signály či strategii sami vyzkoušet na nezávislém demo účtu u regulovaného brokera, který nemá nic společného s dodavatelem strategie či signálů. A testovat je třeba dlouho, zadarmo a svobodně, nesmíte se nechat vystavit jakémukoliv tlaku. Pokud vám to nebude umožněno, jděte od toho, zavání to podvodem.

A snad nemusíme zdůrazňovat, že byste neregulovaným brokerům neměli sdělovat číslo své platební karty, natož jim dávat přístup do svého počítače. Platební údaje by ani neměly kolovat e-maily a podobně.

Pro převody peněz na obchodní účet u regulovaného brokera binárních opcí používejte jejich speciální formuláře, které jsou zabezpečené a k tomu určené.

Závěrem pak dodejme, že výše popsané špinavosti nejsou exkluzivní záležitostí podvodných brokerů binárních opcí, ale používají je také podvodní brokeři Forexu, podvodníci lákající na investice do diamantů a podobní. Můžete se s nimi setkat napříč celým investičním sektorem.

A proto je obezřetnost vždy na místě a je třeba si důsledně ověřit, že jednáte s regulovanou společností, která má potřebnou licenci na poskytován služeb, které nabízí, a že na ni nejsou negativní ohlasy od skutečných uživatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *