Jakou máte reálnou šanci, že budete vydělávat peníze na binárních opcích?

Pravděpodobnost vydělávatOčekávání lidí, kteří objeví binární opce, se velmi různí. Někdo je ihned zavrhne, druhým extrémem jsou pak nadšenci, kteří si myslí, že za týden budou díky nim bohatí. Většina lidí se pohybuje někde mezi.

Že je možné obchodováním binárních opcí vydělávat peníze, jsme se snažili ukázat několikrát, naposledy zde. To je ovšem jedna ukázka a pro většinu lidí asi bude zajímavější znát čísla, která poskytnou ucelenější pohled. Evropští brokeři binárních opcí je neposkytují, ale díky odlišné regulaci se k nám dostala zajímavá čísla od japonského brokera GMO Click.

Statistiky

Broker GMO Click zveřejnil čísla týkající se jeho fungování, pro nás jsou podstatná ta, která se týkají ziskovosti obchodních účtů, které u něj mají jeho klienti. GMO Click zveřejnil, kolik procent účtů u něj bylo ziskových v každém měsíci uplynulého plovoucího roku. Ziskové účty jsou definované velmi jednoduše, je to každý účet, jehož zůstatek byl na konci měsíce vyšší než na jeho začátku.

A co z těchto dat vyplynulo? Že každý měsíc ziskově obchodovalo 18 až 29 procent klientů binárního brokera GMO. Dovolíme si zde rovnítko mezi účty a zákazníky, i když někteří zákazníci můžou mít účtů víc.

Ziskové binární účty

MěsícPodíl ziskových účtů
Červen 1423,14 %
Červenec 1425,03 %
Srpen 1424,98 %
Září 1417,71 %
Říjen 1420,62 %
Listopad 1420,47 %
Prosinec 1428,51 %
Leden 1520,87 %
Únor 1523,15 %
Březen 1522,25 %
Duben 1519,69 %
Květen 1520,08 %
Červen 1521,27 %

Závěr

Tato čísla jsou sice z Japonska, ale dá se předpokládat, že u ostatních regulovaných brokerů budou podobná. A co si z nich vzít? Statisticky vzato na binárních opcích vydělává zhruba jeden člověk ze čtyř až pěti. To se může zdát málo, ovšem kdo se o burzovní obchodování zajímá dlouhodobě, ví, že u ostatních nástrojů kolují mnohem horší čísla.

Tohle jsou čísla reálná vycházející z účetnictví brokera binárních opcí. Více než 22 % obchodníků binárních opcí vydělává peníze. To je velmi podobné statistikám z podnikání, ve kterém podle dostupných statistik uspěje také kolem 20 % lidí. A také to mimochodem odpovídá známému Paretovu principu 80:20.

Binární opce jsou poměrně jednoduché na pochopení, ale jak je vidět, dlouhodobý úspěch nepřichází sám. Pokud si chcete binárním obchodování vydělávat peníze, musíte vyvinout úsilí, abyste se stali součástí těch 22 % úspěšných obchodníků. Toto úsilí se skládá z učení, testování, demování a reálného obchodování.

2 thoughts on “Jakou máte reálnou šanci, že budete vydělávat peníze na binárních opcích?

  1. Pozor, ta statistika říká pouze to, že cca 20% účtů bylo ZA DANÝ MĚSÍC V PLUSU.
    To vůbec neznamená, že zhruba 20% obchodníků je v plusu DLOUHODOBĚ.

    Co když jsou všichni obchodníci jsou v průměru 4 měsíce (80% času) ve ztrátě a jen ten pátý „šťastný měsíc“ (20% času) jsou mimořádně v zisku? To by znamenalo, že jsou de facto všichni celkově ve ztrátě – ale přesto bychom viděli stejnou statistiku, jako ukazujete.

    Takže by nebyla pravda, že 20% obchodníků vydělává (myšleno dlouhodobě) peníze. Byla by pravda, že 0% vydělává (myšleno dlouhodobě) peníze.

    1. Vaše teorie je možná, ale podle našich zkušeností a dat ostatních brokerů z jiných odvětví extrémně nepravděpodobná. Na akciích, komoditách, Forexu apod. je vždy skupina, která vydělává dlouhodobě, na binárních opcích to bude stejné. Nemusí to sedět na desetiny procenta, ale dlouhodobě to bude víceméně tak, jak ukazují ta čísla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *