Jan Pálený a binární opce – další podvod

Jan Pálený
Stránky Jan Páleného.

Už se zdálo, že nových podvodníků jednotlivců, kteří zneužívají binární opce, nepřibývá. Ale opak je pravdou. Čtenáři nás upozornili na další, který má na svědomí údajný Jan Pálený.

Velmi pravděpodobně se ale jedná o další fiktivní osobu stejně jako Tomáš Stodola, Miroslav Kadlec nebo Tomas Vlas. Jedním z důkazů je skutečnost, že jsou fotky Páleného různě posbírané po internetu, jedna se dokonce prodává jako skládačka v korejském obchodě.

Ale zpátky k jeho stránkám, Jan Pálený vypráví klasický smyšlený příběh člověka, který neúspěšně vyzkoušel všechno možné, než narazil na binární opce a začal zázračně vydělávat. Hned na začátku dokazuje, že obchodování vůbec nerozumí, když říká, že svůj návod prozradí, protože „v binárních opcích není konkurence“, tudíž je můžou stejným způsobem obchodovat všichni a být milionáři.

Jan Pálený podvod
Jan Pálený se prodává v Koreji jako Puzzle, no není to zajímavé?

Už jsme to na našich stránkách zmiňovali, v každém obchodování je konkurence a hlavně každý obchod musí mít prodávajícího a kupujícího, takže kdyby všichni obchodovali to samé, žádné obchody by se neuskutečnily.

Další velmi úsměvné tvrzení je „Bedlivě sleduju, zda bude kurz setrvale stoupat a pokud jsem si tím jistý, kliknu na tlačítko UP.“ To je vlastně návod na obchodování podle Páleného. Jenomže kde tu jistotu získá? To je totiž klíč k úspěchu na burzách, správně předpovídat pohyby ceny, ale jistotu nemá na světě nikdy nikdo, vždy je to jen hra pravděpodobností.

Definitivní potvrzení faktu, že autor těch stránek nemá o fungování binárních opcí žádné tušení, přichází v tabulce hypotetických zisků. Dělá úplně stejné chyby jako ostatní podvodníci. Tři ziskové obchody a jeden ztrátový s investicí 10 eur znamená zisk 14 eur (3×8-10), a nikoliv 20, jak uvádí. Analogicky jsou chybné výpočty pro další příklady po čtyřech hodinách a po měsíci.

zisky
Tabulka zisků dokazuje, že se podvodníci ještě nenaučili počítat.

Zkrátka a dobře Jan Pálený je jen podvodník, nic jiného, jehož cílem je vás zlákat k okamžitému a neuváženému obchodování binárních opcí, což by vás přivedlo tak akorát ke ztrátě.

Perličkou jsou brokeři, které doporučuje, dva jsou naprosto zprofanovaní a pravidelně na ně dostáváme stížnost od obchodníků: Zoomtrader a EZTrader. Třetí je NRGBinary, který je také krajně podezřelý, protože sice uvádí sídlo na Kypru, ale nemá licenci od regulátora CySec, takže něco není v pořádku.

Dá se tedy říct, že všechno, co autor těch stránek radí nebo doporučuje, je podle našeho názoru nebezpečné. Ten člověk binární opce zcela jistě neobchoduje a celý jeho web je jeden velký výmysl. Binární obchodování je seriózní činnost, která vyžaduje určité znalosti, abyste mohli být ziskoví. Pokud se rozhodnete obchodování zkusit, doporučujeme začít s demo účtem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *