Ještě jednou k počtu obchodů

pocet-obchoduZ diskuzí se začínajícími obchodníky vyplývá, že jedním z jejich největších problémů je přeobchodování. Tomuto tématu jsme se věnovali už několikrát, ale vzhledem k tomu, kolika lidem pořád činí problémy, je nutné se mu věnovat opakovaně.

Zjistili jsme, že nemalý počet obchodníků je schopný udělat hned první den přes 100 obchodů, což už samo o sobě je extrém, ale někteří jedinci se nám svěřili, že dokáží i přes 300 obchodů. To jsou počty, které k úspěchům a ziskům zcela jistě nepovedou.

Na binárních opcích se nemůže nic, co vygeneruje 100 až 300 obchodů během několika hodin, jmenovat strategie. Taková čísla může generovat jen impulzivní klikání obchodů.

Počet obchodů samozřejmě vždy záleží na několika faktorech, jako je expirace opcí a časový rámec grafů, podle kterého obchodujeme, ale i při obchodování velmi obtížných 60sekundových opcí není reálné rozumně zvládnout víc než pár desítek obchodů za den.

U běžného obchodování high/low opcí si myslíme, že se rozumný počet obchodů pohybuje do deseti za den. Ovšem nechápejte to špatně, jediným kritériem úspěšnosti strategie je její ziskovost. Takže pokud máte obchodů víc a vyděláváte, je to v pořádku.

Ale zatím jsme neviděli nikoho, kdo by dělal 100 a víc obchodů denně a byl v zisku. Vysoký počet obchodů podle našich zkušeností většinou souvisí se snahou rychle dosáhnout větších zisků, která se rychle přemění na touhu kompenzovat si předchozí ztráty způsobené vysokým počtem neuvážených obchodů. Vzniká pak začarovaný kruh.

Klíčové je se pustit do živého obchodování, až když máme rozumně prověřenou strategii z demo účtu. A na demo účtu rychle zjistíte, že robustní strategie negeneruje stovky signálů denně. Základem strategie musí být určitá výhoda (edge), kterou můžete využít v určitých situacích. A ty se neopakují každou minutu.

Obchodník je svým způsobem lovec, který čeká, až se objeví jeho kořist v podobě obchodní příležitosti, o které ví, že mu dává potřebnou šanci na úspěch. Tu šanci pak využije. Když žádnou příležitost podle svých pravidel nevidí, drží se stranou. Obchodní seance bez obchodu není žádná ostuda.

Proto si dávejte pozor, hlavně když začínáte, nesnažte se vydělat balík hned první den. Obchodování binárních opcí je o konzistentní aplikaci ověřené strategie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *