Jiný pohled na fundamentální analýzu

V našich článcích o obchodování binárních opcích jsme se několikrát věnovali fundamentální analýze zejména v souvislosti s vyhlašováním ekonomických zpráv. Dnes se na ni podíváme trochu jinak.

Fundamentální analýza je založená na zprávách a dění kolem daného aktiva. Jinými slovy se snažíme předpovídat cenové pohyby na základě logického úsudku založeném na relevantních informacích.

Fundamentální analýza je ale relativně těžko uchopitelná, protože se nedá dost dobře naučit testováním na historických datech. Například není neobvyklé, že na pozitivní zprávu zareagují trhy jednou negativně a jindy pozitivně. Vždy totiž záleží na širším kontextu, jaká očekávání byla v ceně už zakomponována, jaké jsou další výhledy a kontext.

A jiným pohledem na fundamentální analýzu právě myslíme dlouhodobější výhledy a kontext. Když se soustředíte jen na obchodování vyhlášených zpráv, může vám uniknout to podstatné, které se často skrývá v sentimentu, neboli náladě, která vládne na trzích.

Ta je založená na celkovém dění. Jako příklad můžeme uvést prezidentské volby v USA, kdy od zvolení Donalda Trumpa obchodníci spíše věřili americkým trhům, což na několik týdnů stanovilo pozitivní trend. Pak se situace změnila. Ale tento fundament ovlivnil víceméně všechna podstatná americká aktiva a jednotlivé pravidelně vyhlašované zprávy pak způsobovaly jen menší korekce.

Je to ten typ událostí, které mají dlouhodobé dopady. Ty lze obchodovat buď přímo s pomocí binárních opcí s delší splatnosti (dny, týdny), nebo můžou posloužit jako filtr, kdy budete vyhledávat vstupy do obchodů jen ve směru, který odpovídá těmto dlouhodobějším trendům a náladám.

Ale jedná se opravdu o něco, co je třeba dlouhodobě testovat na demu, je třeba pro to získat určitý cit. Musíte při tom sledovat nejen zprávy kolem svých aktiv, ale také globální dění, abyste znali celkový kontext. Jedná se tedy o přístup, který zřejmě nebude vhodný pro většinu začínajících obchodníků. Nicméně vnímání celkového kontextu často poskytne vysvětlení pro situace, které z technické analýzy nepochopíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *