Jsou ženy lepší investoři než muži?

Existuje několik studií, podle kterých bývají ženy při burzovním obchodování lepší než muži. Není to ale moc vidět, protože jich v oboru působí málo.

Zastoupení v oboru

zeny-muziPodle odhadů je mezi profesionálními burzovními obchodníky 95 procent mužů a 5 procent žen. Mezi těmi, kdo obchodují soukromě z domova, jsou procenta podle odhadů vyrovnanější, ale konkrétní studie provedeny nebyly.

Proč je žen mezi profesionály tak málo? Možná proto, že se o obchodování moc nezajímají. Jen tři procenta žen udávají, že o investování mají dostatečné informace, ostatní jen málo nebo vůbec žádné.

Skutečné výsledky

Ovšem když už ženy pracují jako burzovní obchodnice, mívají lepší výsledky než muži. Ukázaly to studie mezi skutečnými obchodníky.

A jaké to má důvody? Například podle studie banky Merrill Lynch muži mívají tendenci být při obchodování netrpěliví, chamtiví a nechávají se ovládat svým egem. Více obchodují pocitově a mívají přehnanou sebedůvěru, například jsou schopní se prát s trendem s představou, že už se konečně musí otočit.

Na druhé straně ženy mívají tendenci obchodovat s větším klidem, lépe zvládají své emoce a víc dají na svoji hlavu. Spíš než rychlé a riskantní obchody preferují delší a klidnější pozice, které budují delší dobu.

Co se týče investičních nástrojů, jako binární opce, Forex, akcie nebo třeba komodity, volí je ženy víceméně stejně jako muži, jen platí uvedené odlišnosti v přístupech.

Co z toho plyne

Účelem tohoto článku samozřejmě není rozpoutávat polemiku mezi pohlavími, ale spíš přivést k zamyšlení obchodníky binárních opcí. Pokud chcete zlepšit své výsledky, můžete se zamyslet nad tím, jestli se nepotřebujete zlepšit v některých výše popsaných věcech.

Nejste třeba jako muž moc zbrklý a nerozvážný? Jedním z výsledků můžou být neplánované vstupy do obchodů a obchodování. Nejste jako žena moc konzervativní a nepřemýšlíte tak dlouho nad každým obchodem, že vstupujete pozdě? Možnými důsledky můžou být promarněné šance. A tak dále, možností je spousta.

Obecně se dá říct, že mužům může prospět zklidnění a větší rozvaha, zatímco ženám o trochu menší averze k riziku. Individuálně si ale musí každý udělat svoji analýzu sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *