Kde hledat informace o jednotlivých kryptoměnách a přehledy

CoinmarketcapPokud se zajímáte o kryptoměny a investování do nich, je vhodné mít základní přehled o dění na trzích.

Když obchodujete běžná podkladová aktiva, většinou můžete zjistit o jejich historii vše, co potřebujete, u svého brokera. Ovšem u kryptoměn je to jiné, protože je jich obrovské množství (aktuálně přes 1300) a nenajdete žádného brokera, který by je nabízel všechny.

Existují však webové stránky, na kterých získáte slušný přehled včetně historických cen a užitečných odkazů.

Coinmarketcap

Coinmarketcap.com je pravděpodobně celosvětově nejpoužívanějším webem se statistickými informacemi o kryptoměnách.

Celkové přehledy

Statistické přehledy kryptoměnV první řadě na něm najdete přehled všech kryptoměn, které se obchodují na burzách, a přehled všech burz, na kterých se obchoduje.

Přehledy kryptoměn můžete různě řadit podle tržní kapitalizace, ceny, obchodovaných objemů nebo třeba jména. Zajímavé jsou pochopitelně také statistky o cenovém vývoji za poslední hodinu, 24 hodin a sedm dní.

Snadno tak zjistíte, kterým měnám se daří nejlépe či nejhůře. Najít si také můžete nové kryptoměny, které byly do přehledů přidány nedávno.

Informace o konkrétních měnách

Kryptoměna rippleKdyž si jakoukoliv měnu rozkliknete, můžete si zobrazit graf s její cenou (záložka Charts), burzy, na kterých se s ní obchoduje (Markets), zmínky ze sociálních médií (Social) či historická ceny v textové podobě.

Důležité jsou také odkazy, které se nacházejí přímo pod názvem měny, které vedou na oficiální webové stránky kryptoměny (Website), na průzkumníka jejího blockchainu (Explorer), diskuzí fórum a případné další důležité stránky.

Shrnutí

Na Coinmarketcap naleznete nejen přehledy všech kryptoměn, vývoj jejich cen a další statistická data, ale také informace o tom, kde se s jakou měnou obchoduje a kde o ní najdete další důležité informace.

Alternativy

Obdobné funkce jako Coinmarket nabízejí i další weby, jako příklady můžeme uvést Cryptocompare.com nebo Coincap.io.

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someoneDigg thisShare on StumbleUponBuffer this pageFlattr the authorShare on RedditShare on TumblrShare on Yummly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *