Kde hledat informace o jednotlivých kryptoměnách a přehledy

CoinmarketcapPokud se zajímáte o kryptoměny a investování do nich, je vhodné mít základní přehled o dění na trzích.

Když obchodujete běžná podkladová aktiva, většinou můžete zjistit o jejich historii vše, co potřebujete, u svého brokera. Ovšem u kryptoměn je to jiné, protože je jich obrovské množství (aktuálně přes 1300) a nenajdete žádného brokera, který by je nabízel všechny.

Existují však webové stránky, na kterých získáte slušný přehled včetně historických cen a užitečných odkazů.

Coinmarketcap

Coinmarketcap.com je pravděpodobně celosvětově nejpoužívanějším webem se statistickými informacemi o kryptoměnách.

Celkové přehledy

Statistické přehledy kryptoměnV první řadě na něm najdete přehled všech kryptoměn, které se obchodují na burzách, a přehled všech burz, na kterých se obchoduje.

Přehledy kryptoměn můžete různě řadit podle tržní kapitalizace, ceny, obchodovaných objemů nebo třeba jména. Zajímavé jsou pochopitelně také statistky o cenovém vývoji za poslední hodinu, 24 hodin a sedm dní.

Snadno tak zjistíte, kterým měnám se daří nejlépe či nejhůře. Najít si také můžete nové kryptoměny, které byly do přehledů přidány nedávno.

Informace o konkrétních měnách

Kryptoměna rippleKdyž si jakoukoliv měnu rozkliknete, můžete si zobrazit graf s její cenou (záložka Charts), burzy, na kterých se s ní obchoduje (Markets), zmínky ze sociálních médií (Social) či historická ceny v textové podobě.

Důležité jsou také odkazy, které se nacházejí přímo pod názvem měny, které vedou na oficiální webové stránky kryptoměny (Website), na průzkumníka jejího blockchainu (Explorer), diskuzí fórum a případné další důležité stránky.

Shrnutí

Na Coinmarketcap naleznete nejen přehledy všech kryptoměn, vývoj jejich cen a další statistická data, ale také informace o tom, kde se s jakou měnou obchoduje a kde o ní najdete další důležité informace.

Alternativy

Obdobné funkce jako Coinmarket nabízejí i další weby, jako příklady můžeme uvést Cryptocompare.com nebo Coincap.io.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *