Kdy přejít z demo účtu na živý

demo účet
Rozdíl mezi demo a reálným účtem je jen ve virtuálních penězích.

V dnešním článku se budeme věnovat otázce, kterou si dříve nebo později položí každý obchodník, a při testování nových systémů si ji budete pokládat opakovaně. Odpověď není jednoduchá, ale pokusíme se formulovat několik základních rad pro přechod z demo účtu na skutečný.

Snad nemusíme znovu opakovat, že byste nikdy neměli začínat s obchodováním binárních opcí rovnou na živém účtu se skutečnými penězi. Takto nepřipraveni byste totiž velmi pravděpodobně své peníze prodělali.

Nejdříve si musíte připravit alespoň základy obchodní strategie, kterou pak budete testovat na demu. Takový tréninkový účet funguje úplně stejně jako živý, zadávání obchodů i jejich výsledky budou stejné, jen půjde o virtuální peníze.

Zisky

Samozřejmě platí, že pokud nedokážete obchodovat ziskově na demu, na skutečném účtu vám to také nepůjde. První rada proto zní, nepřecházejte na live účet, dokud nebudete mít rozumné výsledky na demu. Pod pojmem „rozumné“ máme na mysli výsledky, které odpovídají očekáváním spojeným se strategií, kterou jste si připravili. Určitě ale musí být ziskové.

Důležitá otázka samozřejmě zní, kolik obchodů byste na demu měli uskutečnit, abyste mohli hodnotit. Odvíjí se to opět od vaší strategie. Určitě by to mělo být alespoň 50 obchodů a samozřejmě platí, že čím více, tím větší vypovídací hodnotu budou mít statistické údaje o výsledcích. Pokud ale děláte desítky obchodů za den, což nedoporučujeme, tak ale nepřecházejte na živý účet už po pár dnech. Dejte si měsíc, a pak hodnoťte.

Při obchodování platí, že můžete mít slabší a silnější měsíce, takže ani výsledky za měsíc nemůžete brát jako garantované navždy do budoucna. Na demu samozřejmě můžete strávit i několik měsíců, ale vždy je třeba najít kompromis, protože nemá cenu popírat, že dlouhodobé virtuální obchodování není moc příjemné.

Prvním kritériem jsou tedy zisky, pokud na demu dokážete obchodovat ziskově měsíc, můžete uvažovat o přechodu na live. Ale opatrně, živé obchodování je třeba začít s minimálním částkami a postupovat krok za krokem.

Jistota

Druhým faktorem, na který bychom rádi upozornili, je jistota při obchodování. Jako obchodníci míváme tendenci si přikrášlovat realitu a sami sobě trochu lhát (známe z vlastní zkušenosti), takže pokud si budete zapisovat pozitivní výsledky, nebo naopak vynechávat negativní výsledky s tím, že „tohle bych v reálu neobchodoval“ nebo „ale tady bych v reálu určitě ten obchod vzal“, nejste zralí na živé obchodování. Nemáte potřebnou jistotu při obchodování a váháte, což by se vám na live účtu určitě vymstilo.

Je to něco jako průběžné upravování pravidel obchodování ve snaze napasovat svůj systém na ziskové obchody, což může zajistit hezké výsledky v deníku obchodů, ale při reálném obchodování výsledky nepřepíšete. Takže buď obchodujete jistě a máte výsledky, nebo používáte slovíčka jako „kdyby“, a pak potřebujete dál trénovat a ladit svůj přístup.

Shrnutí

Správný okamžik pro přechod na obchodování se skutečnými penězi nastává, až když se spojí ziskové výsledky na demu s jistotou obchodování a upřímnosti k sobě sama.

7 thoughts on “Kdy přejít z demo účtu na živý

 1. Dobrý den, poslední dobou se mi často stává, že odhadnu trend, ale netrefím správnou expiraci. Cena většinou do 45 min (v 15M grafu) se pohne směrem, který jsem předpokládala, ale v okamžiku expirace je zrovna (pro mě) špatně. Neměl byste nějakou nápovědu, čím se cca řídit při volbě expirace?
  Děkuji Veronika

  1. Dobrý den, primárně byste měla vycházet z testů svého systému, ale podle mých zkušeností volím kratší expiraci, když je trh volatilní/rychlý, a když je pomalejší a nedělá moc velké pohyby, dávám mu více prostoru delší expirací.

 2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, cca jaká je Vaše dlouhodobá úspěšnost obchodování (kolik procent). Děkuji za odpověď.

 3. Dobrý den,
  to co tady píšete je moc hezké, ovšem za předpokladu, že vám broker (topoption) nezruší účet za 14 dní, byl jsem rád, že jsem si vyzkoušel jak fungují všechny obchody, abych naživo neklikal na slepo, ale určitě jsem neměl možnost vyzkoušet si nějakou strategii, která by fungovala, což se mi samozřejmě promítá i do reálného účtu. Nechci tady očerňovat Topoption, myslím si, že broker je to dobrý, jen to demo by mohl poskytovat na delší dobu, klidně i permanentně pro vyzkoušení nových strategií, 14 dní je opravdu málo a znám i případy kdy se jednalo o týden.

 4. Dobrý den! Mohla bych se zeptat, jak dlouho trvalo přímo Vám získat jistotu a sestavit obchodní strategii? Studuju grafy už 5 měsíců, ale strategii mám stále takovou nijakou. Je to ještě pořád normální studijní doba? Spíš si myslím, že k tomu asi nemám předpoklady a měla bych zkusit něco jiného. Na druhou stranu jste psali, že zvítězí ten, kdo to nevzdá, tak nevím.
  Pěkný den!

  1. Dobrý den, u mě konkrétně to bylo trochu jiné, protože jsem v roce 2006 začínal na spot Forexu, který je komplikovanější, a dopracovat se k ziskovému obchodování mi trvalo pár let. U binárních opcí to pak bylo jen o přizpůsobení strategií na základě letitých zkušeností. Je to velmi individuální záležitost, někomu to trvá pár týdnů, někomu měsíce, jinému roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *