KIKO – nový druh binárních opcí

Broker Stockpair přišel s novým a zajímavým typem binárních opcí, dal jim název KIKO.

KIKO

Co se skrývá pod názvem KIKO? Vznikl z anglických slov Knock-In a Knock-Out. Ta odrážejí podstatu KIKO opcí, která spočívá v tom, že jde o to, kterou z nabízených cenových úrovní zasáhne cena dřeva. Když si vyberete tu správnou, skončí váš obchod In the money, tedy v zisku, když špatnou, tak Out of the money, tedy ve ztrátě.

KIKO binární opceNejlépe pochopíte podstatu KIKO opcí na příkladu. Na obrázku vidíte nabídku opce s otázkou, kterou cenovou hladinu zasáhne kurz EUR/USD dříve, jestli 1.06882 (zelená čára nahoře) nebo 1.06764 (modrá čára dole), přičemž současný kurz je 1.06823.

Mohlo by se zdát, že se jedná o obdobu opcí Touch, ale není tomu tak, protože v případě KIKO binárních opcí nezáleží na čase. Jde jen o to, která cena bude zasažena dřív, a je jedno kdy. Takže zatímco ostatní druhy binárních opcí mají vždy předem daný čas, při kterém vyprší jejich splatnost, u KIKO čas dán není, konec nastává až zasažením jedné ze dvou předem stanovených cenových úrovní. Obchod tak může trvat pár minut, nebo třeba také pár hodin, ve výjimečných případech i déle.

Všechny ostatní výhody binárních opcí zůstávají samozřejmě zachovány, což znamená, že dopředu víte, kolik můžete vydělat (v současnosti je to na KIKO u Stockpair 82 % z investice) a kolik ztratit. Zároveň víte, že nikdy nemůžete ztratit víc, než jste do obchodu investovali, takže vás žádné velké výkyvy ceny nebo gapy nemůžou poškodit.

Dodejme, že KIKO opce jsou nabízeny ve dvou variantách Low Span a High Span. Rozdíl je v tom, jak vzdálené jsou od sebe ty dvě rozhodující cenové hladiny, na kterých dojde k ukončení obchodu. U Low Span je vzdálenost menší, u High Span větší.

To je šikovná věc, protože ve volatilních trzích s velkými vlnami (swingy) můžete zvolit High Span a dát ceně více prostoru a snížit riziko, že vám korekce v trendu připraví zbytečnou ztrátu.

Závěr

KIKO jsou sice nové, ale nesou všechny důležité výhody binárních opcí. Jako vždy je důležitý směr pohybu ceny, ale místo času rozhoduje vzdálenost. Z našeho pohledu se proto jeví stejně vhodné pro začátečníky jako klasické High/Low opce. Jako vždy ale platí, že pokud je chcete obchodovat, nejdříve si to vyzkoušejte na demo účtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *