Klonování podvodu pokračuje: Vladimír Kryll a InvestInstinkt

Jednou je Kryll zakladatelem InvestInstinktu, podruhé InvestInstitutu...
Jednou je Kryll zakladatelem InvestInstinktu, podruhé InvestInstitutu…

Včera začal české emailové schránky zaplavovat spam s dobře známým podvodem Svobodný investor od fiktivního Vladimíra Krylla – ředitele InvestInstinktu.

Invest Instinkt stejně jako jeho předchozí verze InvestInstitut a FinanceInstitut zneužívají identitu renomované mezinárodní organizace CFA Institute, se kterou ale tyto podvody nemají nic společného, máme to osobně ověřené.

Vladimír Kryll během pár měsíců takto založil už třetí projekt, na kterém mění jen drobnosti, zřejmě proto, že ho postupně dohánějí lži, které prezentuje na svých stránkách. Podvodné stránky CFALTD.org, kterými dřív dokládal svoji falešnou identitu, už neexistují, místo nich udělal klon na CFAsiamesebc.org, kterým teď podporuje svůj profil.

Kryllova společnost CFA LTD mimochodem udává na svých stránkách adresu 194 Kennington Ln, Lambeth, London SE11 5DL, na které ale žádná taková společnost není, snadno si to lze ověřit v britském obchodním rejstříku.

Falešná společnost CFA LTD
Na této adresa žádná taková společnost není.

Když jsme rozebírali předchozí verze tohoto podvodu, předložili jsme řadu důkazů, jako fotky pocházející z veřejné databáze, kopírované stránky a změnu jména na stránkách v průběhu času, takže to už tu znovu probírat nemusíme, můžete si to znovu přečíst v odkazovaných článcích.

Na závěr jen připomeňme, o co se jedná. Fiktivní Kryll vám nabízí, že vám bude zadarmo posílat ziskové obchodní tipy na binární opce (na což mimochodem je nutná licence ČNB, protože se jedná o investiční poradenství, ale žádná osoba takového jména ji nemá). Vy mu máte na oplátku platit procenta ze zisků.

Lidé, kteří se nechali okouzlit a zkusili předchozí verze Kryllova projektu, nám řekli, že ty tipy ziskové nejsou. InvestInstinkt tedy zapadá do řady známých podvodů, jejichž cílem je natlačit lidi do obchodování s binárními opcemi bez potřebných znalostí.

Už je to klišé, opakujeme to pořád, ale binární opce jsou seriózní investiční nástroj, který vám může vydělat peníze, pokud mu budete věnovat dostatek času a učení. Stejně jako všechny ostatní investiční nástroje jsou také rizikové, což je třeba si plně uvědomit. A je třeba nevěřit lidem, kteří vám slibují, že vám na binárních opcích budou vydělávat peníze zadarmo. Cesta k úspěchům a ziskům vede přes vlastní úsilí, zadarmo vám peníze nikdo nedá, to je princip tržní ekonomiky, ve které žijeme. Pokud vás binární opce zaujaly, vyzkoušejte si je bez rizika na demu.

2 thoughts on “Klonování podvodu pokračuje: Vladimír Kryll a InvestInstinkt

  1. Tento web je podvod, žádný pan Krull/Kryll pochopitelně neexistuje a celý web vás pouze chce připravit o peníze.
    Za tímto podvodem stojí *** (editováno adminem) atd.
    Weby podvod.net, recenzeprace.com, financeinstitut.com a další jsou také jeho. Teď je za peníze podvedených na dovolené v Thajsku.

    *** admin: prosím pochopte, že tu nemůžeme zveřejňovat osobní data lidí, zvlášť když není možné ověřit, že jsou pravdivá.

  2. Dobrý den,

    co říkáte na web: podvod.net , kde autor tvrdí, že jeho známý na tomto projektu vydělal na nové auto..?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *