Kolik aktiv obchodovat

Jedním z úkolů, před kterým budete při obchodování binárních opcí stát, je výběr podkladových aktiv, která budete obchodovat, a počet aktiv, která budete sledovat. O výběru aktiv jsme se už několikrát zmiňovali, nejpopulárnější volbou bývají měnové páry. Ale kolik jich obchodovat najednou? Při těchto úvahách je třeba brát v potaz několik faktorů. Pokud chcete sledovat víc aktiv najednou, neobejdete se bez samostatné platformy, jako je Metatrader.

Strategie

grafyV první řadě byste měli vycházet ze své obchodní strategie. Protože pokud jste do ní zakomponovali intermarket analýzu nebo multi time frame analýzu, do značné míry bude předurčeno, kolik aktiv/grafů můžete/musíte sledovat naráz.

U intermarket analýzy je dobré sledovat minimálně tři korelující aktiva, v případě Forexu tedy tři páry, ve kterých je jedna měna vždy stejná, například americký dolar. Víc ale pochopitelně není na škodu. V případě intermarket a multi time frame analýzy vás bude omezovat spíš prostor na obrazovce, protože vždy sledujete několik trhů pro potvrzení předpokladů, přičemž obchodujete jen jeden.

S těmito přístupy je vhodnější obchodovat podle pomalejších grafů, patnáctiminutových a pomalejších. Je to kvůli soustředění, na rychlejších byste těžko stíhali všechno sledovat a správně se rozhodovat.

Time frame

Kdo zmíněné přístupy do svého obchodního přístupu neimplementoval, měl by se primárně rozhodovat podle časového rámce grafů, které sleduje. Pokud obchodujete minutové grafy, nesnažte se sledovat moc velký počet aktiv najednou, budou vám utíkat obchody, budete chybovat a výsledkem budou jen frustrace. Jako maximum pro začátek se nám jeví současné sledování a obchodování čtyř aktiv najednou, pokud sledujete rychlé grafy.

Obecně platí, že čím pomalejší grafy, tím více aktiv je možné sledovat. Vliv samozřejmě také má složitost obchodní strategie, jak dlouho vám trvá identifikování případného vstupu do obchodu. Pokud před obchodem potřebujete vyhodnotit 15 ukazatelů, což je samo o sobě podle nás špatně, tak si nemůžete dovolit sledovat 15 různých aktiv.

Proč je to důležité

Nejen obchodníci binárních opcí čelí přirozené lidské chamtivosti. Chceme co největší zisky za co nejkratší dobu. To nás tlačí ke sledování a obchodování co největšího počtu aktiv, protože samozřejmě platí, že čím víc trhů, tím více příležitostí.

Jenomže u obchodování je klíčová disciplína a přesná exekuce obchodního plánu. A ve chvíli, kdy se budete snažit obchodovat moc aktiv, nedosáhnete potřebného soustředění a budete chybovat. Proto je nutné nalézt rovnováhu. Je lepší se spokojit s menším počtem obchodů, které nám zajistí potřebnou úspěšnost, než sledovat 20 trhů najednou a hromadit frustrace z promarněných nebo chybně uskutečněných obchodů, které vedou ke ztrátám.

One thought on “Kolik aktiv obchodovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *