Kolik času věnovat obchodování binárních opcí

Čas věnovaný binárním opcímJeden z častých dotazů o obchodování binárních opcí se týká časové náročnosti. Zájemci se ptají, kolik času musí prosedět u počítače, když budou obchodovat. Pokusíme se na to odpovědět v tomto článku.

Každému vyhovuje něco jiného, ale s jistotou můžeme říct, že snad žádné obchodování není vhodné časově provozovat jako zaměstnání, tedy třeba osm hodin v kuse. Je to dáno tím, že při obchodování binárních opcí musíte dělat správná rozhodnutí s klidnou hlavou, a nejen z naší praxe dobře víme, že osm hodin potřebné soustředění prostě neudržíte a budete dělat chyby, což povede ke ztrátám.

V podstatě ani nejde o to, že by samotná exekuce obchodních příkazů byla tak náročná, ale náročné je čekání. Pokud chcete s binárními opcemi vydělávat peníze, nemůžete neustále klikat a vstupovat do obchodů. Musíte obchodovat jen situace, kdy je pravděpodobnost na vaší straně, a takové situace nejsou v trzích pořád. Cena se někdy převaluje sem tam a nemá smysl do obchodů vstupovat.

Z toho vyplývá, že si své obchody musíte vybírat, respektive na ně čekat. A takové osmihodinové čekání je s dobrým soustředěním prakticky neslučitelné. Protože většinu času byste jen čekali, obchody zaberou jen pár minut.

Jaké je řešení? Záleží to na typu binárních opcí, které obchodujete. Pokud máte raději velmi rychlé minutové nebo třeba dvouminutové opce, dobré je si vyhradit denně třeba hodinu nebo dvě na jejich obchodování. Sami uvidíte, jaká doba je pro vás ideální ve vztahu k soustředění a frekvenci obchodů.

Pokud obchodujete opce se střednědobou splatností v řádu desítek minut, můžete postupovat obdobně, nebo grafy kontrolovat třeba jen ve dvě denní doby, ráno a večer. Pokud uvidíte zajímavé situace, zobchodujete je, v opačném případě se budete držet stranou. Není vůbec nic špatného na tom, když máte den bez obchodů.

Kdo obchoduje podle delších grafů, třeba čtyřhodinových nebo denních, tyto problémy nemusí řešit, protože grafy zhlédne párkrát nebo jednou za den a dohromady ho to stojí jen pár minut času.

Přístup k obchodování binárních opcí se bude samozřejmě odvíjet od vašich časových možností. Kdo se přes den musí věnovat něčemu jinému, zbývá mu ráno a/nebo večer. Kdo na grafy může přes den kouknout, může se k nim v určitých časových intervalech vracet a hledat vstupy. Ale určitě do nich nekoukejte celý den.

Univerzální pravidlo zkrátka neexistuje, vždy jde o kombinaci volného času, typu opcí, obchodního systému a požadované frekvence obchodů. Počítejte s tím už při volbě obchodního přístupu, plánujte si obchodování tak, aby zapadlo do vašeho denního programu. Sedat ke grafům v časovém nebo jiném stresu nepovede k dobrým výsledkům, vždy to chce alespoň pár minut klidu.

Klíčové však je, že obchodování binárních opcí nemusíte věnovat každý den dlouhé hodiny, dokonce by to bylo kontraproduktivní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *