Krypto a binární novinky 10/2018: Bitcoin Bank a další kryptoměnové podvody

Uplynulý týden přinesl několik zpráv o projektech, které se snaží lidi obrat o peníze pod zástěrkou kryptoměn.

Bitcoin Bank

Bitcoin BankBitcoin Bank má být kryptoměnová banka s platebními účty a kartami, přičemž zároveň provozuje vlastní kryptoměnu BTCB. Držení této kryptoměny má majitelům přinášet denní zisk 0,000005 bitcoinu za každou jednotku BTCB.

Na poskytování investičních služeb ale Bitcoin Bank nemá žádnou licenci, jako první na ni upozornil regulátor z Kanady BCSC. Podle nás je Bitcoin Bank obyčejný podvod typu Ponzi.

Podvodní brokeři

V poslední době se objevila celá řada falešných brokerů a burz na kryptoměny, které sice neslibují žádné výdělky, ale jakmile u nich vložíte peníze na obchodní účet, už nikdy je nezískáte zpět, ani ve formě případně nakoupené kryptoměny.

Regulační úřad FSMA z Belgie vytvořil seznam, na nějž zařadil tento typ brokerů, vyšel ze stížností lidí, které obdržel.

Za podvodné weby označil: 01Crypto, BTC Cap, Capital Coins Coinquick, Cryptavenir, Crypto Banque, Crypto Infos, Cryptos Currency, Cryptos Solutions, Ether Invest, Euro Crypto Pro, Finance Mag, GME Crypto, GMT Crypto, MyCrypto24, Netto Crypto, Patrimoine Crypto a YDconsultant.

Seznam ale není vyčerpávající, podvodů tohoto typu je mnohem víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *