Krypto a binární novinky 4/2018: Hodnocení kryptoměn k ničemu

Uplynulý týden přinesl rating kryptoměn, upozornění na podvodné aplikace, problémy burzy Coincheck a další události.

Weiss Ratings prokázala neznalost kryptoměn

Hodnocení kryptoměnRatingová agentura Weiss Ratings se jako první chopila ratingu kryptoměn, ale dopadlo to velmi špatně. Ne pro kryptoměny, ale pro samotnou agenturu, protože ve svém hodnocení jasně ukázala, že o tomto novém odvětví ví jen málo.

Mezi největší přešlapy patří shodné hodnocení B pro Ethereum a EOS, B- pro Cardano nebo C pro Dogecoin. Dávat na roveň etablovanou platformu Ethereum a její měnu ether s měnou EOS, která nemá a nebude v budoucnu mít žádné použití, je velký nesmysl. Cardano je zatím spíše spekulativní aktivum, které také těžko může mít takhle relativně vysoké hodnocení.

A Dogecoin byl stvořen jako recese, takže pokud má stejné hodnocení jako Ripple a skoro stejně vysoké jako Bitcoin (C+), je to další důkaz, že se Weiss Rating úplně minula s cílem objektivizovat pohled na kryptoměny.

Podle nás tedy vůbec nemá smysl se hodnocením Weiss Ratings zabývat při obchodování, je naprosto neobjektivní.

Coincheck v problémech

Jedna z největších japonských kryptoměnových burz Coincheck pozastavila všechny výběry peněz a vklady a obchodování s kryptoměnou NEM. Zatím nepřišlo oficiální vysvětlení, ale uživatelé vystopovali podezřelou transakci odvádějící přes sto milionů dolarů z burzovní peněženky.

Podvodné mobilní aplikace

CNBC zveřejnila výsledky analýzy, podle které jsou v obchodech jako Google Play a Apple Store ke stažení stovky podvodných aplikací, které se zaměřují na krádeže kryptoměn. Vydávají se oficiální aplikace burz, bezpečné peněženky a podobně, takže velký pozor na to, co si do svých mobilů a tabletů instalujete.

Spot Capital Markets s pokutou

Společnost Spot Capital Markets musela zaplatit pokutu 50 tisíc eur kyperskému regulačnímu úřadu CySEC, protože nedodržela zákon, a to konkrétně co se týče osob, které brokeři zaměstnávají.

Spot Capital Markets provozuje celou řadu brokerů binárních opcí a Forexu: Bull Binary, Finance Yards, 7trade, Binary Index, Binaxo, Blink Binary, Capo Trade, Cardinal Markets, CBF Invest, Moboption, Mustoption, Noble Option, Optionweb, You Option, Zone Options, Capital Edge Markets, Fim Trading a CFD House.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *