Krypto a binární novinky 8/2018: Za pumpování kryptoměn už hrozí reálné tresty

V tomto shrnutí zpráv o binárních opcích a kryptoměnách se věnujeme neregulovaným brokerům a podvodům pump and dump.

Za pump and dump hrozí reálné sankce

PumpaNedávno jsme se věnovali fenoménu pump and dump na kryptoměnách, který se velice rychle rozmáhá. Jde o domluvené umělé pumpování cen kryptoměn s cílem dosáhnout zisku.

V našem článku jsme upozornili, že i když jsou kryptoměny v šedé zóně, pump and dump je ve své podstatě tržní manipulace, a že se tedy jedná o nelegální záležitost, za kterou hrozí tresty. Proto jsme doporučili se žádných pump and dump skupin neúčastnit.

Nedlouho poté přišlo potvrzení našich závěrů ze strany amerického regulátora CFTC, který taktéž před pump and dump varoval, a dokonce oznámil, že vyplácí odměny za upozornění, která povedou k úspěšnému stíhání provozovatelů takových schémat.

LittInvest lže

LittInvest je broker binárních opcí s údajným sídlem ve Skotsku. Tvrdí o sobě, že má investiční licenci od britské FCA a že je také regulovaný na Svatém Vincentu a Grenadinách. Ale není to pravda, ve všech těchto bodech lže, licenci nemá žádnou a je neregulovaný. Upozornil na to belizský regulátor IFSC.

Toroption

Toroption je neregulovaný broker binárních opcí, před kterým varovala už celá řada národních regulačních úřadů. Přidal se k nim nově italský CONSOB, který konstatoval, že tento broker oslovuje italské rezidenty s nabídkou svých služeb, aniž by k tomu měl oprávnění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *