Kryptoměny mají čas do dubna na nové cenové rekordy, jinak…

Dnes se opět podíváme na historická data kryptoměn, a dáme si tak do kontextu současnou situaci na trzích.

KryptoměnyAsi každý, kdo investoval do kryptoměn, si přeje, aby se trhy znovu zvedly a vytvořily nová cenová maxima. Po divokém roce 2017 je to ale čekání poměrně dlouhé, už téměř dva roky uplynuly od posledních vrcholů.

Že je to čekání dlouhé i z objektivního pohledu, potvrzují historická data. Nejdelší čas mezi novými maximy totiž trval v minulosti 840 dní, bylo to mezi prosincem 2013 a březnem 2016, měřeno celkovou tržní kapitalizací všech kryptoměn.

Nyní nás od posledního vrcholu dělí 639 dní, přičemž k jeho překonání máme cenově poměrně daleko. 840 dní by uplynulo 26. dubna 2020, takže do té doby mají kryptoměnové trhy čas, pokud nemá vzniknout nový historický rekord medvědího trhu.

Žádné záruky v kryptoměnách ani jiném investování samozřejmě nejsou. Historie se může, ale nemusí opakovat. Nicméně historický kontext může být užitečný z toho pohledu, abychom věděli, jestli se děje něco výjimečného či jak statisticky pravděpodobné je, že se něco stane.

Pokud budou kryptoměny znovu růst, tak jediné, co můžeme s jistotou říct, je, že každým dnem jsme tomu růstu blíž. Kdy ale nastane, těžko říct.

Pozitivních zpráv měla řada kryptoměn v uplynulých dvou letech mnoho, všem trhy na ně nijak pozitivně nereagovaly. Ovšem dochází ke globální adopci kryptoměn, komerční banky vytváří vlastní digitální měny, na vlastních kryptoměnách pracují i desítky centrálních bank.

Blockchainové technologie se prosazují nejen v oblasti financí, ale i v dalších odvětvích, jako jsou výroba, doprava nebo třeba zdravotnictví.

Potvrzuje se to, co říkáme roky, kryptoměny a blockchain změn svět, je to jen věc času. Největší otázkou pro investory samozřejmě zůstává, kdo budou Google, Amazon a Facebook nové blockchainové éry?

Jako vždy nezbývá než číst, analyzovat a hodnotit. Kdo svůj projekt rozvíjí i v této době útlumu trhů, kdo získává nové a silné partnery a klienty, kdo má kolik a jakých zaměstnanců, kdo má peníze na investice, kdo má užitečné řešení a jasnou vizi?

Samozřejmě, ceny můžou vyletět nahoru všechny stejně jako v roce 2017 v rámci další čistě spekulativní vlny. Sázet na to a nakupovat bez hlubších úvah by ale bylo z našeho pohledu velmi ošemetné. Zodpovědnější je si vybírat projekty na základě odpovědí na výše uvedené a další podobné otázky, abyste maximalizovali šanci na zisky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *