Kryptoměny vrací obchodování do víkendů

Díky digitálním měnám je v současnosti opět možné obchodovat sedm dní v týdnu.

Obchodování kryptoměnPřed časem nabízel broker IQ Option binární obchodování i o víkendech, kdy se jednalo o tak zvané OTC (over the counter) opce, jejichž cena byla dána nabídkou a poptávkou v rámci platformy brokera. Tedy nikoliv externími burzami, protože ty jsou o víkendech zavřené.

Z regulačních důvodů muselo takové obchodování skončit, a tak na víkendy zbyly jen binární opce na Bitcoin. Ale to se změnilo, protože jak jsme již uvedli, IQ Option zařadil do své nabídky CFD na kryptoměny (Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Ripple, Litecoin, Dash, IOTA, Monero, Zcash, Omisego a Santiment).

Digitální měny se obchodují se i o sobotách a nedělích, přičemž jejich volatilita bývá i o víkendech velmi zajímavá. Dokonce můžou nastat i velmi významné pohyby, jako současná velká cenová korekce. Ta samozřejmě může být i obratem v trendu, ale podle dosavadního vývoje to tak nevypadá.

V našich článcích Jak fungují kryptoměny a Jak obchodovat s CFD se dozvíte další informace. Podstatné je, že pokud se rozhodnete digitální měny obchodovat, mějte na paměti, že jsou skutečně velmi volatilní, takže chránit se stop lossem je naprostou nutností, a to ať už obchodujete kdykoliv.

Jak už bylo řečeno, na kryptoměnách nejsou ani víkendy odpočinkové, takže nespoléhejte na to, že vás nezastihne nic většího, když otevřete obchodní pozici v sobotu nebo v neděli. Může nastat velmi velký pohyb, takže na to musíte být připraveni.

Z pohledu volatility a obchodních příležitostí je tedy i víkendové obchodování s digitálními měnami plnohodnotné.

IQ Option plánuje do své nabídky zařadit také přímé obchodování s kryptoměnami, což příležitosti a možnosti ještě rozšíří. Stát by se tak mělo letos na podzim.

Na závěr nezbývá než zopakovat, že si všechno nejdříve natrénujte nanečisto, k tomu slouží demo účet. Své peníze můžete začít riskovat, teprve až budete opravdu vědět, co děláte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *